Prąd z OZE trzeba wykazywać w kwartalnych deklaracjach

panele słoneczne
<p>panele słoneczne</p>ShutterStock
13 lipca 2021

Szkoła, która wytwarza na własne potrzeby prąd z niewielkiej instalacji fotowoltaicznej, musi mimo to wykazywać jego szacunkową ilość w składanej co kwartał elektronicznej deklaracji akcyzowej – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Spytała o to szkoła, na której budynku zainstalowano panele fotowoltaiczne o łącznej mocy poniżej 1 MW. Wytwarzany w ten sposób prąd jest zużywany wyłącznie na potrzeby szkoły. Nie posiada ona koncesji na wytwarzanie, przesyłanie, dystrybucję bądź obrót energią elektryczną. Nie prowadzi też działalności gospodarczej i nie odsprzedaje ani nie wpuszcza do sieci nadwyżek niezużytego przez siebie prądu.

Pozostało 78% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png