statystyki

Akcyza: Zmienią się stawki za banderole

autor: Łukasz Zalewski04.08.2014, 09:00; Aktualizacja: 04.08.2014, 09:08
alkohol, akcyza, banderola

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy.źródło: ShutterStock

Koszty wytworzenia banderol legalizacyjnych oraz kwoty wnoszone przez podatników na ich produkcję będą od 1 września wyższe o 0,45 proc.

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy. Wynika z niego, że zwiększą się koszty wytworzenia banderol legalizacyjnych oraz kwoty wpłacane na pokrycie tych kosztów od importowanych, nabywanych wewnątrzwspólnotowo i wyprodukowanych na terytorium kraju wyrobów tytoniowych (papierosy, tytoń), suszu tytoniowego, wyrobów spirytusowych i winiarskich.

Projekt określa także koszty wytworzenia znaków akcyzy i kwoty na ich pokrycie od importowanych, nabywanych wewnątrzwspólnotowo i wyprodukowanych na terytorium kraju wyrobów spirytusowych i winiarskich w puszkach.

Ministerstwo Finansów przedstawiło także projekt nowelizacji drugiego rozporządzenia – w sprawie zwolnień z obowiązku oznaczania znakami akcyzy. Przedłuża on do końca 2016 r. zwolnienie z obowiązku oznaczania banderolami m.in. piwa, gazu ziemnego, cygar i cygaretek.


Pozostało jeszcze 31% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane