statystyki

Akcyza: Zmienią się stawki za banderole

autor: Łukasz Zalewski04.08.2014, 09:00; Aktualizacja: 04.08.2014, 09:08
alkohol, akcyza, banderola

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy.źródło: ShutterStock

Koszty wytworzenia banderol legalizacyjnych oraz kwoty wnoszone przez podatników na ich produkcję będą od 1 września wyższe o 0,45 proc.

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy. Wynika z niego, że zwiększą się koszty wytworzenia banderol legalizacyjnych oraz kwoty wpłacane na pokrycie tych kosztów od importowanych, nabywanych wewnątrzwspólnotowo i wyprodukowanych na terytorium kraju wyrobów tytoniowych (papierosy, tytoń), suszu tytoniowego, wyrobów spirytusowych i winiarskich.

Projekt określa także koszty wytworzenia znaków akcyzy i kwoty na ich pokrycie od importowanych, nabywanych wewnątrzwspólnotowo i wyprodukowanych na terytorium kraju wyrobów spirytusowych i winiarskich w puszkach.

Ministerstwo Finansów przedstawiło także projekt nowelizacji drugiego rozporządzenia – w sprawie zwolnień z obowiązku oznaczania znakami akcyzy. Przedłuża on do końca 2016 r. zwolnienie z obowiązku oznaczania banderolami m.in. piwa, gazu ziemnego, cygar i cygaretek.


Pozostało 31% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane