statystyki

Klauzula przeciw unikaniu opodatkowania wymaga jeszcze zmian

autor: Łukasz Zalewski23.07.2014, 07:10; Aktualizacja: 23.07.2014, 08:22
Agnieszka Olesińska

Agnieszka Olesińska, pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniuźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: mat prasowe

Podmiot o mniejszym potencjale finansowym, który dokona takiej samej czynności, jak podatnik duży, będzie bardziej narażony na zastosowanie klauzuli - podkreśla dr hab. Agnieszka Olesińska z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

MF przedstawiło projekt nowelizacji ordynacji podatkowej, dotyczący m.in. wprowadzenia klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania. Czy przepisy składające się na tę klauzulę są precyzyjne? Czy spełniają wymogi określone w wyroku TK z 11 maja 2004 r. (sygn. akt K 4/03)?

Sądząc po projekcie, ministerstwo dołożyło starań, aby sprostać wymogom stawianym przez trybunał. Widać, że obecna norma dotycząca klauzuli jest bardziej precyzyjna niż ta sprzed ponad 10 lat.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • student(2014-07-23 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Prof. ma takie śliczne oczy, uwielbiałem się w nie wpatrywać, a Wy beszczelnie ścieliście jej twarz na wysokości nosa! Jak tak można!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane