statystyki

Klauzula przeciw unikaniu opodatkowania wymaga jeszcze zmian

autor: Łukasz Zalewski23.07.2014, 07:10; Aktualizacja: 23.07.2014, 08:22
Agnieszka Olesińska

Agnieszka Olesińska, pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniuźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: mat prasowe

Podmiot o mniejszym potencjale finansowym, który dokona takiej samej czynności, jak podatnik duży, będzie bardziej narażony na zastosowanie klauzuli - podkreśla dr hab. Agnieszka Olesińska z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

MF przedstawiło projekt nowelizacji ordynacji podatkowej, dotyczący m.in. wprowadzenia klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania. Czy przepisy składające się na tę klauzulę są precyzyjne? Czy spełniają wymogi określone w wyroku TK z 11 maja 2004 r. (sygn. akt K 4/03)?

Sądząc po projekcie, ministerstwo dołożyło starań, aby sprostać wymogom stawianym przez trybunał. Widać, że obecna norma dotycząca klauzuli jest bardziej precyzyjna niż ta sprzed ponad 10 lat.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • student(2014-07-23 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Prof. ma takie śliczne oczy, uwielbiałem się w nie wpatrywać, a Wy beszczelnie ścieliście jej twarz na wysokości nosa! Jak tak można!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane