Spółdzielnie mieszkaniowe: Do kosztów można zaliczyć caly odpis na fundusz remontowy

autor: Patrycja Dudek25.06.2014, 16:00
balkon, nieruchomość

Spór dotyczył lokalu użytkowego przydzielonego członkowi spółdzielni na zasadzie spółdzielczego prawa własnościowego.źródło: ShutterStock

Spółdzielnie mogą zaliczać do kosztów całe odpisy na fundusz remontowy – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Uzasadniając wtorkowe orzeczenie, sędzia Stanisław Bogucki stwierdził, że w tym zakresie tworzy się już linia orzecznicza.

Spór dotyczył lokalu użytkowego przydzielonego członkowi spółdzielni na zasadzie spółdzielczego prawa własnościowego. Dyrektor bydgoskiej izby skarbowej uznał, że spółdzielnia nie może odpisów na fundusz remontowy w części dotyczącej tego lokalu zaliczyć do kosztów. Stwierdził, że są nimi wyłącznie odpisy na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych, czyli wyłącznie lokali mieszkalnych oraz innych budynków czy budowli umożliwiających korzystanie z mieszkań i administrowanie nimi.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kuba(2014-06-25 23:39) Zgłoś naruszenie 00

    Zastanawiające jest ile lat trzeba się uczyć aby tak ludzi nabijać w butelke jak to robią sędziowie.?
    Jeden sąd orzeka że czarne jest biale -klient przegrywa i zniechęcony nie apeluje.
    Drugi ,że czarne jest czarne .-ale zbiera się SN i mając problem z róznym orzecznictwem a co za tym idzie z różnym okresem przedawnienia podejmuje Uchwalę w której zgadza się z tym co Uchwalił czarne o czarnym lub nie ,lecz ten pierwszy klient jak jest przegrany tak nadal nim będzie.Mimo Uchwaly SN on już nie może wznowić postepowania.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane