Ministerstwo Finansów czeka reorganizacja. Mateusz Szczurek ogłosił powstanie departamentu, który zajmie się poprawą efektywności wydawania publicznych pieniędzy. Na czele nowej komórki w ministerstwie finansów stanie nowo powołany wiceminister finansów Artur Radziwiłł.

Minister Finansów zapowiedział nadanie większej wagi niektórym z departamentów w Ministerstwie Finansów, które zajmą się wyznaczeniem strategicznych kierunków polityki gospodarczej. Ma też powstać specjalny departament, który zajmie się poprawą jakości wydawania pieniędzy z budżetu. Poza tym te departamenty, które zajmują się obsługą obywateli - w tym administracja podatkowa - zostaną wydzielone i będą miały większą niezależność. Mateusz Szczurek chciałby, aby w przyszłości powstała odrębna instytucja odpowiedzialna za wszystkie pobory publiczne. W jej skład miałby wejść też ZUS. Minister podkreśla jednak że prowadzi do tego długa droga.

Na czele nowej komórki w ministerstwie finansów stanie nowo powołany wiceminister finansów Artur Radziwiłł.

"Wczoraj wręczyłem nominację panu Arturowi Radziwiłłowi na stanowisko wiceministra finansów. Będzie w ramach nowej struktury Ministerstwa Finansów odpowiadał za jakość wydawania środków budżetowych" - powiedział w czwartek na Kongresie Gospodarczym w Katowicach Szczurek.