VAT za materiały budowlane można odzyskać jeszcze na starych zasadach

autor: Magdalena Majkowska18.11.2013, 13:25; Aktualizacja: 18.11.2013, 13:29
Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlaneźródło: ShutterStock

Do końca roku zwrot części VAT na zakup materiałów budowlanych pozostaje bez zmian, potem będzie można się o niego ubiegać na zasadzie praw nabytych.

Do końca grudnia, a więc jeszcze przez półtora miesiąca, można składać w urzędach skarbowych wnioski o zwrot części VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych na dotychczasowych zasadach. Od nowego roku przepisy o zwrocie w obecnym kształcie przestaną obowiązywać. Nie znaczy to jednak, że instytucja ta zupełnie zniknie. W uproszczeniu – prawo do zwrotu w kolejnych latach zachowają te osoby, które wydatki objęte zwrotem już poniosły albo jeszcze poniosą, ale tylko do końca tego roku. Będą one mogły odzyskać część kosztów na zasadzie praw nabytych. Z kolei jeśli chodzi o zwrot VAT od towarów kupionych po 31 grudnia 2013 r., to będzie on funkcjonował w bardzo ograniczonym zakresie, a skorzystają z niego jedynie osoby objęte nowym programem wsparcia mieszkalnictwa Mieszkanie dla Młodych.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2013-11-23 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Tak , to prawda , że VAT za materiały budowlane można odzyskać , ale jeśli inwestor nie wytłumaczy się z tej kasy na budowę , to zapłaci 75% od tego VAT-u i od tego netto . I jeszcze odsetki , i jeszcze dodatkowo - za "pomoc w spłacie" , itd. , itp.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane