statystyki

VAT za materiały budowlane można odzyskać jeszcze na starych zasadach

autor: Magdalena Majkowska18.11.2013, 13:25; Aktualizacja: 18.11.2013, 13:29
Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlaneźródło: ShutterStock

Do końca roku zwrot części VAT na zakup materiałów budowlanych pozostaje bez zmian, potem będzie można się o niego ubiegać na zasadzie praw nabytych.

Do końca grudnia, a więc jeszcze przez półtora miesiąca, można składać w urzędach skarbowych wnioski o zwrot części VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych na dotychczasowych zasadach. Od nowego roku przepisy o zwrocie w obecnym kształcie przestaną obowiązywać. Nie znaczy to jednak, że instytucja ta zupełnie zniknie. W uproszczeniu – prawo do zwrotu w kolejnych latach zachowają te osoby, które wydatki objęte zwrotem już poniosły albo jeszcze poniosą, ale tylko do końca tego roku. Będą one mogły odzyskać część kosztów na zasadzie praw nabytych. Z kolei jeśli chodzi o zwrot VAT od towarów kupionych po 31 grudnia 2013 r., to będzie on funkcjonował w bardzo ograniczonym zakresie, a skorzystają z niego jedynie osoby objęte nowym programem wsparcia mieszkalnictwa Mieszkanie dla Młodych.


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2013-11-23 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Tak , to prawda , że VAT za materiały budowlane można odzyskać , ale jeśli inwestor nie wytłumaczy się z tej kasy na budowę , to zapłaci 75% od tego VAT-u i od tego netto . I jeszcze odsetki , i jeszcze dodatkowo - za "pomoc w spłacie" , itd. , itp.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane