Fiskus czeka na rok 2014. Biedni też zapłacą większe podatki

autor: Łukasz Zalewski26.09.2013, 07:03; Aktualizacja: 26.09.2013, 08:22
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Osoby o dochodach niższych od średniej krajowej w przyszłym roku też oddadzą państwu więcej. Głównie ze względu na podwyżkę podatku od nieruchomości oraz akcyzy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • Kasia(2013-09-26 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję że ludzie przejrzą na oczy i będzie to ich ostatnia kadencja i zostaną rozliczeni przez obywateli bo praktycznie nie ma na kogo głosować ale chyba każda inna opcja będzie lepsza od obecnej.Sobie ogłaszają przetargi na luksusowe limuzyny a ludzi gnębią tym ...będzie ciągle mało.Tylko zastanawia mnie dlaczego Ci wielcy patrioci polscy mają podwójne obywatelstwa pewnie jak grunt zacznie im się palić pod nogami żeby zwinąć ogon i czmychnąć do swej drugiej ojczyzny i będą się śmieli

    Odpowiedz
  • qwerty(2013-09-26 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego biedni nie maja płacić podatków ? Kto będzie na nich płacił ? Rodziny biedne mają DODATKOWO ok. 800zł/mc za same zasiłki, ulgi mieszkaniowe, 1.5t węgla na zime, darmowe podręczniki dla dzieci itp.
    Dość tej gry na uczuciach, emocjach i współczuciu !

    Odpowiedz
  • qwerty(2013-09-26 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, ubolewanie nad wódką i papierosami, podstawowy artykułami kupowanymi przez biedotę !

    Odpowiedz
  • biedny(2013-09-26 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    te droto od biednnych?

    Odpowiedz
  • hha(2013-09-26 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    wszystkim parchom głosującym na PO chciałem przypomnieć:

    "Przysięgam Polakom, że ten kto zaproponuje w moim rządzie podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony" - D.Tusk

    Odpowiedz
  • AWE(2013-09-26 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy zaczną płacić podatki rolnicy ??? W rolnictwie ponoć bieda a kto się zlituje nad mieszkańcem miasta " o niskich dochodach (1600–2400 zł brutto)" według GP albo jeszcze mniej jak to wygląda realnie.

    Odpowiedz
  • lol(2013-09-26 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    A to Ci pamflet, aż się uśmiałem. Czy autor sugeruje, że niewykorzystana nadwyżka ulgi powinna być wypłacana w gotówce podatnikowi czy o co chodzi? Ulga od podatku to nie dofinansowanie na bieżące wydatki przecież.

    Odpowiedz
  • ala59(2013-09-26 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Za to według ostatnich doniesień, MF pod wodzą niejakiego Wincentego z Londynu kupuje wypasione limuzyny.

    Odpowiedz
  • salv(2013-09-26 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy podatki zacznie płacić kościół, a politycy w końcu przestaną kłamać w sprawie zarobków i obniżą swe żarłoczne diety o połowę.

    Odpowiedz
  • Kędziorek(2013-09-26 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    powyższe komentarze tak wyczerpujące, że nic dodać, nic ująć. hm ...
    aha jeszcze podobno stawka VAT ma pozostać na podwyższonym poziomie 23% do 2016 chyba roku. Czyli od 1.01.2014 r. VAT nie powórci do stawki 22%, ale pozostanie na poziomie 23% ...

    Odpowiedz
  • haha(2013-09-26 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    no i maci ejeszcze następne kłamstwa Tuska:

    "Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych. Dotyczy to i musi dotyczyć wszystkich. I tych mniej zamożnych i tych bogatszych. Wszyscy mają prawo do tego, aby państwo przyjęło wreszcie kierunek na obniżanie podatków i danin publicznych. Będziemy prowadzili tę politykę rozważnie, to musi być rozważny marsz. Ale chcę, aby to był marsz zawsze w jednym kierunku, zawsze w kierunku niższych podatków i zawsze w kierunku rezygnacji z nadmiernych, często zbędnych danin publicznych, jakie obywatel płaci na rzecz administracji." - Tusk expose z 23.11.2007

    Odpowiedz
  • haha(2013-09-26 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    PRAWDZIWY STAN PO- PAŃSTWA
    pod rządami Tuska i Rostowskiego na rok 2012
    - 3 ! miejsce w Europie w indeksie BIEDY, przed Bulgaria i Rumunia
    - 470 zł realna średnia renta netto.
    - 880 zł realna średnia emerytura netto.
    - 1.420 - zł - realna średnia płaca netto.
    - 1 700 000 - osób - nie objętych ubezpieczeniem medycznym.
    - 5 000 000 - bezrobotnych bez prawa do zasiłku poza rejestrem, łącznie z emigrantami zarobkowymi.
    - 1 900 000 - bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto
    - 320 000 - bezdomnych.
    - 2 000 000 - emigrantów wyjazdy w latach 2007 2012.
    - 370 000 - dzieci niedożywionych.
    -13 500 000 - osób żyjących poniżej min. biologicznegoprzyjęto kryteria
    ONZdzienny wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.
    - 93% - przedsiębiorstw państwowych sprywatyzowanych zlikwidowanych.
    - 98% - sektora bankowego w obcych rekach, rządowa propaganda twierdzi że jest to 70%.
    - 4 600 - zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły,przedszkola,żłobki
    - 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r
    - 56 000 - samochodów służbowych -dla naczelników, dyrektorów , krawaciarzy itp.
    - 45 - m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. lekarza !!!
    - 67 - lat wiek emerytalny.
    - 2.000.000.000 zł koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w
    Warszawie, który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie. - - najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi.
    - - najdroższa energia elektryczna w Europie
    - - najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej
    - - najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki.
    - - najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne
    - - najdroższe leki w Unii Europejskiej.
    - - najdroższe opłaty za naukę i przedszkola.
    To tylko maly % dorobek rudego

    Odpowiedz
  • xxx(2013-09-26 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do QWERTY. Nie wypowiadaj się publicznie jeśli nie znasz sytuacji wielu rodzin. Ja zarabiam niewiele i nie łapie się już na żadne dodatki, zasiłki czy darmowe książki. Dla państwa polskiego przy dochodzie 700 zł netto na członka rodziny jestem już zamożna i to powinno mi wystarczyć. Ale nie starcza. I nie kupuje papierosów ani alkoholu!
    Pewnie dla takich jak Ty jestem mało zaradna życiowo ale ja twierdzę, że to przez takich wyrachowanych egoistów którzy myślą tylko o sobie wiele rodzin żyje na skraju ubóstwa. Po co dać pracownikom jak można zagarnąć dla siebie - to prawda o naszych politykach i pracodawcach.

    Odpowiedz
  • dusia(2013-09-26 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jak wszyscy mają płacić podatki to wszyscy -rolnicy także ilu ludzi w mieście biedę klepie i muszą płacić podatki,a rolnicy i kościół to inna nacja?

    Odpowiedz
  • do xxx(2013-09-26 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie jesteś przykładem tej "bogatej" - tej, której nie można dać a można zabrać, aby "uszczęsliwić" tego, co ma mniej. Nie miałem zamiaru urazić. Wiedz, że jest wielu, którzy zrezygnowaliby z pracy, aby mieć mniej i łapać się na wszystkie zasiłki itp. Cieszę się. że nie należysz do nich. Pozdrawiam i doceniam. Oczywiste jest to, że pewne uogólnienia nie dotyczą wszystkich.

    Odpowiedz
  • MATKA(2013-09-27 06:15) Zgłoś naruszenie 00

    TO SĄ JAJA - RODZINY BEDĄ MOGŁY WYZEROWAĆ PODATEK !!! - JA PRZEZ TE LATA GDY OBOWIĄZUJE TA ULGA NIGDY NIE WYZEROWAŁEM I NIE WYZERUJĘ TAK, ŻE 60 ULGI MAM NIEWYKORZYSTANE I KOGO TO OBCHODZI - KOGO - PYTAM KOGO ??? - PREZYDENTA - PREMIERA - ROSTOWSKIEGO- BELKĘ-CZY KOGOKOLWIEK POZA MNĄ I MOJĄ WIELODZIETNĄ RODZINĄ - A DZIECI JUŻ WYSYŁAM NA ZACHÓD - TAM PRZYNAJMNIEJ BĘDĄ MIAŁY SZANSĘ NA ODPOWIEDNIĄ NAUKĘ , PRACĘ , LECZENIE I D O M !!!

    Odpowiedz
  • WIESZCZ(2013-09-27 06:20) Zgłoś naruszenie 00

    TAKA ZASADA KIJA I MARCHEWKI : MOŻECIE SKORZYSTAĆ , ALE TAKI WAŁ SKORZYSTACIE - DO D.PY Z TAKIM RZĄDEM I Z TAKIMI DORADCAMI - PANOWIE SZLACHTA - POCHWALCIE SIĘ JAKIE MACIE DOCHODY , TA ULGA TO JEST DLA WAS I WASZYCH RODZIN - ROBICIE SOBIE PAŃSTWO W PAŃSTWIE , A POZOSTALI SĄ SKAZANI NA WYMARCIE !!! - TYLKO ZAPOMNIELIŚCIE O JEDNYM !!! - NIE BĘDZIE MIAŁ KTO NA WAS PRACOWAĆ !!!

    Odpowiedz
  • Czesciowo...(2013-09-29 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    Czesciowo popieram wypowiedz Qwerty'ego.

    Uwazam, ze rodziny mniej zamozne musza nauczyc sie korzystania z planowania rodziny oraz ponoszenia odpowiedzialnosci ekonomicznej za swoje dzieci.

    Niemniej, ze wzgledu na niskie place w Polsce i przyszla sytuacje demograficzna kraju jestem zwolennikiem zamiany ulgi od podatku na dzieci na kwote wolne od podatku, aby wspomoc obecne wielodzietne rodziny slabiej uposazone, tak aby od pensji minimalnej mozna bylo odpisac ulge nie na 2 dzieci jak obecnie, ale na trojke.
    Musimy wowczas miec takze swiadomosc, ze swiatelko w eWUS zapali sie czerwone.
    Reasumujac, jesli chcemy ratowac sytuacje demograficzna kraju musimy nieco zmodyfikowac system podatkowy PIT i zwiekszyc jego wplywy do budzetu.

    Odpowiedz
  • lolo(2013-09-29 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    patrząc z perspektywy zagranicy aż żal patrzec co te pasibrzuchy z wiejskiej/obojętnie jaka partyjka/ robia z tym społeczeńtwem.
    Zadnych perspektyw na Godziwą pracę a ponadto siermiężne podatki.
    A ty biedny ludu miast i wsi ...cierp

    Odpowiedz
  • jerzy7731(2013-10-01 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    Wprowadzenie proponowanych zmian w praktyce oznacza totalną zapaść finansów państwa wg mechanizmu:

    - wzrost obciązęn fiskalnych pracujących,
    - spadek popytu ( brak pieniędzy ),
    - spadek produkcji,
    - spadek dochodów państwa z tytułu podatków jako % od produkcji.

    Odpowiedz