Stawki podatku rolnego na 2014 r. będą ustalane na nowych zasadach

autor: Łukasz Zalewski06.09.2013, 07:16; Aktualizacja: 06.09.2013, 08:33
pieniądze-finanse-rolnik

Rolnikźródło: ShutterStock

Już dziś wiadomo, że rolnicy zapłacą mniejszą daninę. Samorządy stracą więc część wpływów. Stawki podatku rolnego na 2014 r. będą ustalane na nowych zasadach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • wjw(2013-09-06 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy wreszcie zlikwiduje państwo tą kastę świętych krów ?

    Odpowiedz
  • OFICER(2013-09-06 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    ROLNICY GÓRĄ. MIESZCZUCH DO ROBOTY JA WAS PRZYJMĘ. HODOWCA TRZODY I BYDŁA, WŁAŚCICIEL 200-HEKTAROWEGO GOSPODARSTWA.
    HA,HA,HA

    Odpowiedz
  • Jaromir(2013-09-08 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Dochody w górę, podatki w dół! Żyto, to nie jedyny produkt rolnictwa, więc DLACZEGO jest podstawą ustalania wysokości podatku rolnego? Do tego celu powinny być brane pod uwagę ceny WSZYSTKICH produktów rolnych! Podatek rolny powinien wzrastać tak jak rośnie INFLACJA! Pracownikom rośnie wynagrodzenie - płaca WYŻSZE PODATKI! WSZYSCY tracą na inflacji, a DLACZEGO rolnicy mają na niej korzystać? I tylko proszę BEZ ODWRACANIA KOTA OGONEM!

    Odpowiedz
  • rolnik bartek(2013-09-08 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    ... inflacji w rolnictwie istnieje ... np cena mleka w skupie nie drgnęła praktycznie od 2005 roku i mogę to udowodnić bo mam faktury a więc moje dochody spadły a nie wzrosły jak mówi jaromir

    Odpowiedz
  • rolnik bartek(2013-09-08 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    więc czemu mam płacić wyższy podatek jak w 2005 ???

    Odpowiedz
  • rolnik bartek(2013-09-08 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    więc czemu mam płacić wyższy podatek niż w 2005 ???

    Odpowiedz
  • hanut(2013-09-08 21:52) Zgłoś naruszenie 00

    Dobra, dobra. Rok temu żyto, a z nim podatki poszły w górę o 60% więc nie dziwota, że rolnicy zaczęli siać żyto. To, że teraz się wyrówna to chyba normalne, ni?

    Odpowiedz
  • Jaromir(2013-09-09 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 7 hanut z IP: 109.199.22.*
    Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę. Jak widać rolnicy już o tym zapomnieli i poziomem porównawczym dla nich są te WYSOKIE CENY, a nie najniższe. Najbardziej sprawiedliwe by były ceny ŚREDNIE np. z 5 lat. A gdyby tak porównać ceny żyta za 7 lat wstecz i dzisiejsze, z uwzględnieniem inflacji, to BARDZO jestem ciekawy jak by to wyszło.
    I znowu w tym roku jest ŻYTNI DOŁEK, tak jak powtarzają się ŚWIŃSKIE DOŁKI i GÓRKI. Co powoduje te dołki i górki? BRAK MYŚLENIA lub myślenie zagłuszane przez chciwość.

    Odpowiedz