Gaz ziemny od listopada z akcyzą

autor: Agnieszka Pokojska20.08.2013, 07:03; Aktualizacja: 20.08.2013, 08:13
Gaz ziemny

Gaz ziemnyźródło: ShutterStock

Od listopada zgodnie z unijnymi wymogami gaz ziemny ma być w Polsce obłożony akcyzą, przy czym jednocześnie obowiązywać będzie długa lista zwolnień, np. dla gospodarstw domowych ogrzewających za jego pomocą mieszkania czy dla zakładów energochłonnych spełniających określone warunki. Podatek będą rozliczać i odprowadzać firmy sprzedające surowiec. Wystawiając fakturę, uwzględnią, czy klient korzysta ze zwolnienia i w jakim zakresie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Krzysztof(2013-08-20 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle w akcyzie - zagmatwane przepisy, śmieszne ewidencje itp. Wszystko to wymyślają w MF ludzie, u których w głowach siedzi duch permanentnej kontroli wszystkiego i wszystkich w imię zabezpieczenia przed nieprawidłowościami. Ci ludzie nigdy nie zrozumieją, że szara strefa ma w głębokim poważaniu ich przepisy. Przepisy te utrudniają jedynie życie uczciwym firmom.

    Odpowiedz
  • Michał(2013-08-20 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Nie bardzo rozumiem. Rząd jest świadomy, ze przepisy zawierają luki a pomimo to je przyjął? Kur...wa czy przy tym ********* korycie są osoby, które potrafią jeszcze samodzielnie myśleć? Myślec o społeczeństwie a nie tylko o własnej d..pie?

    Odpowiedz
  • Podatek Akcyzowy.....(2013-08-20 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    To podatek od towarów LUKSUSOWYCH... Jachtów, drogich przedmiotów, biżuterii itp.

    A ogrzewanie gazem to LUKSUS dla bogaczy.

    Bo tylko bogatego stać na Ogrzewanie Najdroższym Gazem na Świecie za 500 USD... w USA na gaz za 70 USD mało kogo stać.

    Więc jest uważam za jak najbardziej zasadne objęcie gazu Akcyzą.

    Odpowiedz
  • wjw(2013-08-20 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny "luksus" do opodatkowania. Bo Unia...
    Stary refren aby obywateli ogolić z kasy.

    Odpowiedz
  • guru122(2013-08-20 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    Chcieliście zachodu to go macie. Na zachodzie wszędzie płaci się wysokie podatki i płacą je wszyscy!!! Bez wyjątku, nawet księża! Stąd bierze się zachodni dobrobyt. Tam nikt nie dostaje niczego za darmo! Podatków do płacenia w Polsce będzie coraz więcej i dobrze!

    Odpowiedz
  • kolo(2013-08-20 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    ty guru122 weź laczek i w czoło się uderz,możesz kilka razy powtórzyć, może rozum wróci, co?

    Odpowiedz
  • Do myslacych(2013-08-20 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Czytalem na internecie, ze Ukraina bedzie zmniejszac dostawy gazu z Rosji, bo jest za drogi i beda kupowac od REWE (NIEMCY) za 385 dolarów.

    Pytanie - Ile placa niemcy, ze im sie to oplaca, bo wiadomo, ze
    1. Wlasnych zlóz na taka skale nie maja i
    2. importuja z rosji juz przez dno baltyku i chca 2 nitke klasc

    To tylko takie otwarte pytanie do myslacych
    Przypominam, ze u nas praktycznie dokladnie nie wiadomo, co zostalo wynegocjowane!

    Odpowiedz
  • heca(2013-08-20 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    jak najszybciej G.P. winna poprosić UCZONYCH radzących --
    -- jak oszczędzać na zużyciu gazu. To stała i stara metoda popisywania się w mediach - pań i panów "bardzo wykształconych" i kompetentnych.
    Których "wywody" (przy podwyżkach co pół roku)---pomagają zubożałemu społeczeństwu jak...umarłemu kadzidło.!

    Odpowiedz
  • ordon(2013-08-20 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    Czy te kretyństwa nigdy się nie skończą, słyszałem że unia ma wprowadzić akcyzę na żywność, ci którzy będą gryźć będą płacić a ci którzy będą połykać będą zwolnieni tylko każdy konsument musi się określić w jaki sposób będzie spożywał.

    Odpowiedz
  • emeryt(2013-08-21 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe ,że nasze dochody nie muszą być takie jak mają inne kraje członkowskie unii?

    Odpowiedz