Białe kołnierzyki okradają państwo na setki milionów

autor: Grażyna Leśniak01.07.2013, 00:00; Aktualizacja: 01.07.2013, 09:30
Pieniądze

Pieniądzeźródło: ShutterStock

Grupy przestępcze zajmujące się wyłudzaniem podatków, kredytów bankowych i hazardem w internecie przeżywają rozkwit. – Przestępcy dla swoich celów kupują „gotowe” spółki. Regułą jest rejestrowanie po 50 pod jednym adresem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • PG(2013-07-01 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    A w pionach zajmujących się przestępczością gospodarczą w policji są sukcesywnie co kilka lat redukowane etaty, brak jest szkoleń, nie ma specjalizacji - o braku fachowców zajmujących się przestępstwami na GPW nie wspominając; piony te powinny być rozbudowane do maksimum, bo tajemnicą poliszynela jest, że cała przestępczość zorganizowana "wchodzi" w sprawy gospodarcze;

    Odpowiedz
  • ewer(2013-07-01 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Czy nie oto chodzilo knesetowi w Polsce ?

    Odpowiedz
  • LOKI 55(2013-07-02 07:24) Zgłoś naruszenie 00

    INSPEKTOR SKARBOWY SIĘ BOI ? BO JEST CELOWA LUKA W PRAWIE ZROBIONA PRZEZ RZĄD DLA OSZUSTÓW I ZŁODZIEI. A GDY OSZUŚCI I ZŁODZIEJE ZGROMADZĄ UKRADZIONE MILIONY, TO DZIELĄ SIĘ Z RZĄDEM ! - BO RZĄD WSPÓŁPRACUJE Z OSZUSTAMI.

    Odpowiedz
  • xxx(2013-07-02 23:09) Zgłoś naruszenie 00

    Dlatego rudzielec , rostowski i ich poklaskiwacze wlaczajac w to bufetowa swietnie sobie radza, trzymajac za gardla plotki. i tak to sie kreci ale nie lazka w oku tylko syf zlodziejski , ktory nigdy nie potrzebowal zlodzieja z nozykiem, ale cwaniaczka po wyzszej szkole handlowej itd. a kim sa ci cwaniaczkowie ? dziecinnie smieszne pytanie ...

    Odpowiedz
  • k(2013-07-03 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego zaraz przestępcy, to uczciwi ludzie, którzy mogą brać co się da i nikt tego nie widzi i nie zwalcza, ja też chcę „pozyskiwać” dziesiątki, setki tys., miliony i inwestować w swój majątek, drogie działki, domy, firmy samochody, a tu „k.” „g.” Mi się należy okazuje się ale jest pozytywny aspekt w tym kraju jeszcze jest co „k.” , a wielu mówiło że już wszystko „u.”

    Odpowiedz
  • Adam(2013-07-03 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    oto efekt działania Tuska i jego rządu - ograniczanie zatrudnienia w urzędach skarbowych skutkuje mniejszą ilościa kontroli, ograniczenie czasu trwania kontroli nie pozwala na ustalenie stanu faktycznego, zamrożenie płac powoduje, że doświadczeni, wykształceni urzędnicy odchodzą z urzędów - "po drugiej stronie" dostają 2-3 wyższe wynagrodzenie. Maleją wpływy z podatków, rozrasta sie do niebotycznych rozmiarów szara strefa ... Czy Tusk, Rostowski dopiero wtedy zrozumieją, że jest coś nie tak, gdy zabraknie na ich wynagrodzenia???. Jak naszybciej należy wzmocnić kontrolę, która wie (ma doświadczenie) w zwalczaniu przestępst podatkowych ale trzeba jej dać skuteczne instrumenty do walki z przestępcami (uczciwi podatnicy moga spać spokojnie).

    Odpowiedz
  • Marek(2013-07-03 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Rozwiązanie jest proste - przerzucić UKS-y do realnej walki z przestępczością podatkową (w ramach PG w policji). Podniesie to poziom merytoryczny policji w zakresie podatków, a pozwoli "odsapnąć" uczciwym przedsiębiorcom, nękanym dublującymi się z US-ami kontrolami.

    Odpowiedz
  • seer(2013-07-03 23:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ej tam zaraz białe kolnierzyki. Nie takie białe. Mają łój na kołnierzykach PO wewnętrznej stronie.

    Odpowiedz
  • !!!!!!(2013-07-05 06:25) Zgłoś naruszenie 00

    Za PiS nie do POmyslenia!!!

    Odpowiedz
  • skarbona(2013-07-05 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    No jak można pisać, że przedsiębiorcy oszukują państwo i wyłudzają cokolwiek? Przecież w ten sposób niszczy się przedsięborczość!
    No, dość sarkazmu...

    Od lat trwa degradacja płacowa i merytoryczna pracowników skarbówki i efekty już widać: coraz większy deficyt budżetowy, zachwiany budżet (tego się nie nadrobi), ucieczka dobrych pracowników z urzędów (ci co z różnych powodów zostają to pracują na pół gwizdka, bo i za co?).
    Róbcie tak dalej.

    Odpowiedz
  • użendnik(2013-07-08 06:16) Zgłoś naruszenie 00

    ... a ja myślałem, że jak zostały wprowadzone z wielką POmpą w GP metryczki ( do już sporządzanych spisów akt ) oraz z jeszcze większą POmpą czwarta ustawa o karach finanswych ( do funkcjonującej z Kodeksu Pracy, Służbie cywilnej, Finansach Publicznych ) to prawdziwi Polacy ( czyli nie będący urzędniakmi ) będą płacić z entuzjazmem podatki bo przecież powszechnie wiadomo, że Polacy to wzór cnót a wszystkiemu winna jest mafia urzędnicza z niewiadomych przyczyn mająca dyplomy, wykształcenie otrzymane od naszych przepracowanych nauczycieli...

    Odpowiedz
  • stalówka(2013-07-08 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    to chyba powód dla ktorego tusk chce znieść finansowanie partii z budżetu. Na co nie wolno dać zgody !

    PO to kwintesencja antypolskości.

    Odpowiedz