Od świadczeń w naturze będzie podatek

autor: Przemysław Molik18.03.2013, 07:03; Aktualizacja: 18.03.2013, 08:46
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Jeśli firma wynagrodzi kontrahenta lub udziałowca towarem lub usługą, będzie musiała uiścić PIT lub CIT. Tak chce resort finansów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • ola(2013-03-27 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli jak panienka prześpi się z kierownikiem za awans to będzie to musiała umieścić w PIC-ie czy raczej będzie to musiała uiścić osobiście u jednego z inspektorów Urzędu Skarbowego a może u kilku jeśli podatek jest wysoki.. I jakie z tego będą korzyści dla budżetu??? Ludzka głupota i zachłanność nie ma granic. A wypływające afery na lini lekarze ,szpitale, przychodnie a NFZ nie budzi w rządzie żadnych przemyśleń.

    Odpowiedz
  • Kmicic(2013-03-26 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Nie potrafisz zarządzaj to karaj za błędne zarządzanie. Administrować bez odpowiedzialności czyjąs kasą jest łatwo

    Odpowiedz
  • ask36(2013-03-26 00:14) Zgłoś naruszenie 00

    michal, zgadzam sie z toba w 100%. od ukonczenia w Polsce studiow (platnych) zarabiam za granica, a od 3 lat mieszkam w Hiszpanii. moje dziecko pewnie jeszcze bedzie mowilo po polsku, ale mam nadzieje ze wnuki juz nie. Gdy odejdzie moja matka - nie bede juz musial tu przyjezdzac i w koncu bede mogl o tym tyglu pelnym zawisci, cwaniactwa i chamstwa zapomniec na amen.

    Odpowiedz
  • teraz(2013-03-25 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    przykro czytac komentarze -michal, alex60---prawda boli

    Odpowiedz
  • Panienka Grodzka tez zaplaci Palikotowi ?(2013-03-25 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    POdatek "od swiadczen w naturze" ? To znaczy,ze Panienka Grodzka z ucietym fiutem i jajami bedzie placic Palikotowi za sztucznego penisa,ktory POkazywal publicznie ? To znaczy,ze POdatek zaplaca rowniez lewl.cko-lib,eralne POtwory ? Dobrze tak i sprawiedliwie,tylko czy bedzie.Gdyby opodatkowac tych zboczencow,nie wyknuwaly by sie POtwory

    Odpowiedz
  • zły(2013-03-23 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Tym s...om zawsze będzie mało. A do łopaty pogonić

    Odpowiedz
  • modliszka(2013-03-23 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Uwaga na kupowanie łożek.Może tam będą jakieś zamontowane ...metry i trzeba będzie za nockę placić.Toż to koniec.Ja daję w naturze i to dużo a teraz basta!!!

    Odpowiedz
  • Darq(2013-03-21 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jedyny komentarz na temat przedstawił "Sputnick".
    Co do samego artykułu,... tak ogólnie to: jego treść porusza tematykę unikania opodatkowania przez podmioty, które celowo dokonują odpowiednich zabiegów prawnych by np. nieopodatkować dochodu (zysku) z tytułu przeniesienia własności (sprzedaży) nieruchomości, ale także innych aktywów, na inny podmiot. W grę wchodzą milionowe transakcje a tym samym milionowe straty budżetu i naprawdę nie dotyczą przeciętnego Kowalskiego. Ponadto dzisiejszy stan prawny uzależnia poniekąd obowiązek zapłaty podatku od stopnia "umiejętności obchodzenia" przepisów przez "zainteresowanych". Dziś, jeśli Kowalski sprzeda dom w ciągu 5 lat od momentu jego nabycia i najogólniej mówiąc zarobi na tym to musi zapłacić podatek, choć ma też pewne legalne możliwości zwolnienia całości lub części dochodu z opodatkowania, natomiast bogata spółka, mająca odpowiednich doradców może tego podatku nie zapłacić. Jeśli taki stan rzeczy jest sprawiedliwy i jeśli tak właśnie ktoś sobie wyobraża państwo prawa, to rzeczywiście można krytykować te zmiany, gdyż są niezasadne.

    Odpowiedz
  • Extra pomysł(2013-03-19 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Sądzę że jak żona daje (lub nie) to można będzie to dzięki tej ustawie opodatkować bardzo łatwo - wystarczy wyliczyć stawkę rynkową (tutaj nasze urzędy mają wieloletnie doświadczenia w wyliczaniu stawki rynkowej zdobyte na prętach i samochodach), a następnie dzięki badaniom statystycznym dobić podatek (już jakiś czas temu urzędnicy sprytnie wymyślili że pracownicy mogący brać udział w spotkaniu np. wigilii powinni zapłacić podatek niezależnie od tego czy brali udział czy nie bowiem odnieśli korzyść). A jak babci dzieci przypilnuje (lub nie) też podatek). A jak żona sprzątnie chatę (lub nie) też podatek. Super - można będzie dzięki temu wymyślić więcej bezmyślnych utrudniających życie przepisów i wydać kasę na premie dla polityków.

    Odpowiedz
  • twoj miły(2013-03-18 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    Od świadczeń w naturze będzie podatek
    uwaga!!!sasiadko juz koniec,nie znamy sie,paaaa

    Odpowiedz
  • Jożin z bażin(2013-03-18 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    filolożko zróbmy spółkę, ja będę wyłapywał, kolega prawnik osądzi, kasę dzielimy równo i zostawiamy im skarpetki.
    Powiedz od kogo zaczynamy.

    Odpowiedz
  • Jerzyk(2013-03-18 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    A jak żona daje mnie w naturze to tyż mnie opodatkuja ?.

    Odpowiedz
  • filologini(2013-03-18 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    Powinniśmy solidarnie wypowiedzieć posłuszeństwo temu zbójeckiemu państwu cwanych politykierów, wyłapać ich wszystkich co do jednego, osądzić w trybie natychmiastowym, skonfiskować zagrabione nam mienie i puścić w skarpetkach.

    Odpowiedz
  • Jożin z bażin(2013-03-18 19:05) Zgłoś naruszenie 00

    Znaczy się agentki towarzyskie będą opodatkowane ? Czy będą miały zamontowane taxometry ? I w jakich jednostkach miary będą wyskalowane ?
    W minutach czy w kursach ?

    Odpowiedz
  • ala(2013-03-18 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Do Marsjanin. Slusznie. Jak już zamkniemy w obozach homofobow, księzy, faszystow to zostaną sami lewacy i nastanie dobrobyt wszelki jak za lenina i słoneczko narodów. To rzeczywiście strach żyć w towarzystwie takich mędrcow.

    Odpowiedz
  • CHORY KRAJ(2013-03-18 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    A może podatek od każdego pierdnięcia (bo to dla nas zysk i bo niszczymy powietrze)

    Odpowiedz
  • +(2013-03-18 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    Ministerstwo finansów po "wodzą" J.V. Rostowskiego robi wrażenie ,że jest zorganizowaną grupą (nie mającą szacunku do prawa ani konstytucji) a ,mającą namaszczenie Taska i Kamorowskiego.(zbieżność nazwisk przypadkowa).

    Odpowiedz
  • alex60(2013-03-18 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Michale, moja mama popłakała się ,jak przeczytałam jej Pański komentarz. Bo te Pana gorzkie słowa są tak prawdziwe! A rodzina mojej Mamy mieszkała we Francji Dziadkowie tam wyemigrowali, tam wszystkie dzieci przyszły na świat, w tym moja Mama. Babcia jednak cały czas ogromnie tęskniła za Polską. ż w końcu po wojnie namówiła dziadka na powrót. dalsze ich życie było już tylko pasmem nieszczęść. Ale dzieci poznały tu swoich mężów i żony ..Porodziły się dzieci...

    Panie Michale- jestem już za stara , by wyruszyć do pracy na zachód, choć swego czasu miałam taką okazję. Ale uwierzyłam w Solidarność i przemiany, ba! sama brałam udział w strajkach studenckich. I wierzyłam.

    Teraz nie wierzę już w nic. Jestem z pokolenia 50 + tego, którym w ostatniej chwili przedłużono moment odejścia na emeryturę, obiecując w dodatku grosze. Ale gdybym miała choć milion, zrobiłabym dokładnie to samo! Tak bardzo mam dość tego obrzydliwego złodziejskiego państwa.!!!

    Odpowiedz
  • A od pierdzenia?(2013-03-18 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    tyż?

    Odpowiedz
  • sputnick(2013-03-18 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Żeby nie płacić dochodowego podatku od przyrostu wartości nieruchomości między momentem jej zakupu a momentem sprzedaży z zyskiem tworzono spóki i oddawano te nieruchomości jako dywidendy. I tutaj uciekała podstawa opodatkowania. I dodam że tego nie robili biedni zwykli Kowalscy tylko kombinatorzy.

    Odpowiedz