Nowelizacja ordynacji podatkowej: Skarbówka nie daruje nikomu

autor: Grażyna Leśniak12.03.2013, 06:50; Aktualizacja: 12.03.2013, 09:17
Urząd skarbowy

Urząd skarbowyźródło: ShutterStock

Poznaliśmy założenia do projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej przygotowane przez Ministerstwo Finansów. Dokument przewiduje ok. 130 zmian w przepisach. Niektóre z nich mają charakter fundamentalny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (73)

  • nie zapyziały(2013-03-24 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego ministerswo ma ich powoływać jezeli już?
    Od kogo będą zależni?
    W czyim interesie będą działać?
    O jak dobrze, ze już niebawem wyjeżdżam stąd na stałe do cywilizacji, ufff!!!

    Odpowiedz
  • obser(2013-03-18 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli zmiany pętlowe z dociskiem

    Odpowiedz
  • xxx(2013-03-18 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Wnet skarbówka będzie zaglądać nam do łóżka z kim śpimy

    Odpowiedz
  • Neron(2013-03-17 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak sprawdzić skąd Pan Rostowski miłościwie nam panujący ma taką kasę.

    Odpowiedz
  • zocha(2013-03-17 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    czy taka inwigilacja kont bankowych nie powinna być zaskarżona do trybunału w strasburgu?

    Odpowiedz
  • Bert(2013-03-16 23:04) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Leśniak. Po co Pani właściwie mąci. "Nowelizacja ordynacji podatkowej. Skarbówka nie daruje nikomu" - tyle w tym tytule rzetelności, co i w załączonej fotografii pt. "Urząd skarbowy" - "źródło : ShutterStock". Dzięki takiej "prowokacji artystycznej" wypowidają się na forum tłumy sfrustrowanych ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym na co psioczą. O taki efekt Pani chodzi - to gratuluję. W odróżnieniu od 95% pozostałych, Pani nie wyłączając, tak się składa, że znam i nowelizowaną ustawę i projekt zmian. Zmiany są głównie uszczelniające i usprawniające system. Kto dotąd nie oszukiwał nie ma się czego obawiać.

    Odpowiedz
  • K(2013-03-16 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    Nie każdemu bo święte krowy i bogacze to mają w Polsce Eldorado a do d... dobierają się tylko płotkom i tym co ważyli się nie postawić przecinka a kogo najprościej dorwać i mieć wyniki?Czekam na bunt ludzi prostych,którzy nie są w stanie udźwignąć pazerności fiskusa i wszechobecnego Wielkiego Brata!

    Odpowiedz
  • sn(2013-03-16 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Zastanówmy się Obywatele skąd to się bierze taka frustacja ludu,bo władza nie słucha NAS, tylko patrzy jak omamić przed wyborami, później zapomina kłamie,przekręty, nepotyzm, lodziarstwo, rozkradanie kasy RP( pod pozorem prawa sobie stworzonego, aby ich później inni nie ukarali) bez żadnej odpowiedzialności w tym kryzysie RP, tak wyznacza się sobie pensje z naszej kasy po 50-100 tys. zł i premie po ok. 1 miln.(niby taki kontrakt podpisał mądry, co nasz kraj nazywał dzikim,czy on za to z PO poniesie dotkliwą karę (KK,KC) , czy za nasze będzie się pławił w luksusach na Florydzie ? a ludowi podwyżki cen leków, opłat za media, podatków, firmom zamiast swobody gospodarczej i pomagania (bo tam są etaty dla ludu,bo partyjniaki i pociotki dadzą sobie radę w etatach władzy, stanowią 30 % poparcia tej opcji ) . Kasa RP pusta , biurokracja (zbędna 30%) , rozkradanie kraju, to potrzeba stworzyć dalsze zagmatwanie prawa,interpretacje tego błędnego prawna, na koszt firm ,Obywatela, aby dołożyć do tej kasy , bo nie ma już z czego okradać nas ( bo Spółki SP prawie wszystkie sprzedane, pieniądze roztrwonione . ZUS, Szpitale,ZOZ Pogotowia, nie wydolne jak były,system kulawy),długi do spłaty itp .Taki jest stan tej zielonej wyspy i Japonii (obiecywanej) .Obywatele teraz czas do refleksji przy najbliższych wyborach, aby taka zgnilizna nie szła dalej.

    Odpowiedz
  • Spadajmy stąd(2013-03-15 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    Chory kraj, nic tylko wypadać stąd za granicę zanim rząd nas całkiem okradnie. Rząd robi wszystko aby rozwalić Polskę, wyprzedaje dobra narodowe itp. Polak już nie ma żadnej prywatności ani wolności. Polska znów zniknie z mapy bo nie rządzą nią Polacy i oni mają za zadanie ją zlikwidować.

    Odpowiedz
  • Dość!(2013-03-14 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    No tak zaczynam tęsknić za rewolucją może być pazdziernikowa. Komuno wróć! Większego bajzlu nie może byc.

    Odpowiedz
  • mmm(2013-03-14 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    nazwijmy rzecz po imieniu: to jet OBÓZ, inaczej tego nie odbieram. a swoboda działalności to chichot szatana

    Odpowiedz
  • gość(2013-03-14 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowna redakcjo!
    O ile wiem to zastosowanie środka egzekucyjnego w obecnym stanie prawnym już przerywa bieg terminu przedawnienia. Radzę doczytać obowiązujące przepisy.

    Odpowiedz
  • ss(2013-03-13 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Chore państwo...

    ZA przelew od taty na opłacenie akademika też mi sk... nałożą podatek czy coś zabiorą? Wała od moich pieniędzy !

    Odpowiedz
  • RÓŻĄ(2013-03-13 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    JESTEŚMY UBEZWŁASNOWOLNIENI PRZEZ PAŃSTWO.

    Odpowiedz
  • monek(2013-03-13 03:33) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem w wieku +50. Czyli na stare lata będę musiał spiep...ć stąd bo tu już niormalnie nie będzie można żyć. Urzędnik US określi w drodze decyzji czy zrobiłem dobry interes. Dobry dla kogo? A jeśli poniosłem stratę bo podpisalem coś "pod wpływem" to też mi dowalą domiar? Chory system, który jest już chyba nieuleczalny. SAM SIEBIE ZŻERA - JAK RAK!!! A przy okazji zeżre całe społeczeństwo. Smutne.

    Odpowiedz
  • emetyt(2013-03-12 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    wszystko to jest smutne,powodujace jak narod zniewolic.Pytanie kiedy urzedasy zaczna odpowiadac za swoje czyny.Teraz sa nietykalni mimo bezzasadnych interpretacji i dziw bierze ze zawsze to oni sa bezkarni i po ich stronie stoi prawo - Kowalski jest wyrobnikiem niech pracuje o nic nie pyta i pomnaza osiagniecia wladzy i to jest obecna demokracja.Jest XXI wiek, a metody z lat 50-tych ubieglegu wieku.

    Odpowiedz
  • MB(2013-03-12 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    Świta ministra musi ściągać podatki, nawet kiedy podatnik nie jadł już obiadów od tygodnia, albo od wielu, wielu lat, nie pracował, a chciałby dla świętego spokoju, aby się nie czepiali i nie nachodził go komornik. Odpracować też by chciał, ale go nikt nie chce zatrudnić. To, jak to, w końcu u nas w kraju w państwie prawa - bezprawie. O obywatel w Konstytucji jest wymieniony na początku i jego prawa, zaś obowiązki są znacznie dalej po spełnieniu praw obywatela. Tak, czy nie ministrze?

    Odpowiedz
  • pio(2013-03-12 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    Czas chyba opuścić to szambo.

    Odpowiedz
  • Filuta(2013-03-12 19:51) Zgłoś naruszenie 00

    Żenada, naprawdę przepraszam za strajki, przepraszam za Solidarność - plany były - wyszło ***** jak to w POlsce. Walczyliśmy o wolność - mamy kiłę.

    Odpowiedz
  • polkas(2013-03-12 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    zniszczyc obywateli to ich cel obywatel musi byc parobkiem

    Odpowiedz