Kontrola skarbowa: Początek akcji "Weź paragon"

14.01.2013, 08:49; Aktualizacja: 14.01.2013, 08:52
Kasa fiskalna

Kasa fiskalnaźródło: ShutterStock

Rozpoczyna się zimowa akcja „Weź paragon”. Urzędnicy skarbowi będą sprawdzali rzetelność handlowców i przedsiębiorców, świadczących usługi. Akcja będzie prowadzona na terenie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości turystycznych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • tak(2013-01-18 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    jestem ciekawy, czy złodziej złodzieja upilnuje.

    Odpowiedz
  • zniesmaczony(2013-01-18 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    Zajmijcie się lepiej tymi którzy rok po roku zaniżają swoje obroty do nienaturalnych kwot czyli poniżej 20tyś. i w dalszym ciągu będą to robić bo ani myślą o fiskalizacji, ponieważ szanowne ministerstwo finansów podarowało największym złodziejom 2 lata ulgi! a oni tworzą w ten sposób chorą konkurencję uczciwym i swawolą się szerząc coraz bardziej szarą strefę. Tam szukajcie pieniędzy, a zobaczycie ile na tym zyska budżet państwa. Takim posprawdzać PITy i rozliczyć ich z tego jak płacą zusy, czynsze,placowe, rezerwacje, paliwo, amortyzację auta, no i na życie i opłaty domowe z czego mają skoro ich obrót roczny przekracza niewiele ponad 10tyś zł. Ale nie ! Wy będziecie tępić i prześladować tych co kasy mają lub od marca mieć będą! Jak wam nie wstyd! Nie tu szukać złodziejstwa! zastanówcie się tak logicznie !

    Odpowiedz
  • Magda(2013-01-18 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    I jak zwykle państwo chce na obywatelach zarobić!! Taki gwint jak wezmę paragon! W tym państwie nie da się uczciwie zarobić, wieczne żądania, podwyżki. Totalnie ich porąbało, manipulują nami z każdej strony. Wiek emerytalny podniesiony, podatki również, w zamian brak służby zdrowia-a teraz kolejna akcja, rządowcy są żałośni!!!

    Odpowiedz
  • VATcia(2013-01-17 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    do 13
    "Skupianie się na przekazaniu paragonu z reki do ręki to jakaś urzędnicza paranoja" - nie sądzę żeby na tym skupiała się kontrola. Chodzi o to, że zażądanie od sprzedawcy paragonu wymusza na nim zarejestrowanie transakcji na kasie fiskalnej, w przeciwnym razie mógłby tego nie robić i nikt, nawet kontrola skarbowa, o tym by nie wiedział.
    "a problem jest w zafiskalizowaniu transakcji, bo tylko z tej czynności wynikają dalsze ważne dla państwa konsekwencje" - na tym się właśnie skupia kontrola.
    do 14
    wszelkie sklepiki znajdujące się na terenie urzędów skarbowych (a także punkty z opłatą skarbową) nie należą do nich.

    Odpowiedz
  • interesant US(2013-01-17 00:17) Zgłoś naruszenie 00

    przy okienkach w Urzędzie Skarbowym wyłozyli kartki pocztowe z rysunkiem Mleczki "Nie bądź jeleń, weź paragon". Ok, tylko dlaczego w sklepiku z akcydensami dwa kroki dalej sprzedają różne druki, księgi, książki bez paragonu? Wszak ryba psuje sie od głowy: jest kasa na druk tychże kartek (promocja akcji) ale nie ma kasy na kase fiskalna dla własnego sklepikarza?

    Odpowiedz
  • pol anka(2013-01-16 23:54) Zgłoś naruszenie 00

    weź paragon, kto jest mandatowany, kto jest złodziejem, a kto ofiarą. Obecnie akt sprzedaży towaru czy usługi jest oczywisty dla większości osób. Kupuję towar, odbieram go od sprzedawcy, wręczam mu pieniądze, otrzymuję paragon i ewentualnie resztę. Dotyczy to większości transakcji, w większości przypadków nie można uniknąć fiskalizacji ( potwierdzenia sprzedaży na kasie fiskalnej ) sprzedaży. I to my decydujemy, biorę paragon albo nie biorę. Niestety aparat skarbowy lata za paragonem, a problem jest w zafiskalizowaniu transakcji, bo tylko z tej czynności wynikają dalsze ważne dla państwa konsekwencje. Skupianie się na przekazaniu paragonu z reki do ręki to jakaś urzędnicza paranoja

    Odpowiedz
  • VATcia(2013-01-16 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    do 11
    A skąd ktoś miałby wiedzieć, że Amber Gold miał płacić VAT skoro się nie zarejestrował. Podatnik sam deklaruje jak i z czego będzie się rozliczał i sam składa dokumenty rejestracyjne.

    Odpowiedz
  • oko(2013-01-16 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    aaaa amber gold nie placil VATu
    nawet nie byl w poltaxie zapisany
    Nikt nie widzial??

    tak tylko pytam...

    Odpowiedz
  • emeryt(2013-01-16 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO dentyści nie mają kas fiskalnych i nie dają paragonów???Ostatnio zapłaciłem za zęby 4000 i o żadnym paragonie nie było mowy,obserwuję,że przez gabinet przepływają OGROMNE pieniądze i nikt nad tym nie panuje!
    Kierowcy mają płacić mandaty a dentyści mogą bez podatków garnąć ogromną kasę???

    Odpowiedz
  • Bert(2013-01-15 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    Sygnał do rozpoczęcia akcji dał wiceminister "Promil" dyskretnym wystrzałem korka od butelki w zaciszu ministerialnego gabinetu.

    Odpowiedz
  • Kedud(2013-01-15 12:01) Zgłoś naruszenie 01

    A czemu ci kontrolerzy nie przyjdą pod kancelarię adwokacką bądź dom/przychodnię lekarza?

    Odpowiedz
  • Kedud(2013-01-15 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy ci kontrlerzy przyjdą pod kancelarię adwokacką bądź dom/przychodnię lekarza?

    Odpowiedz
  • *(2013-01-15 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    ...a "czemu" sporo artykułów w DGP jest zablokowanych?...skoro tak to kto je czyta? :)

    Odpowiedz
  • Bald(2013-01-15 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Powinni wyjść na ulice i pozamiatać przy okazji. Ewentuanlnie mogliby kopać rowy.

    Odpowiedz
  • uczciwy jak państwo(2013-01-15 05:35) Zgłoś naruszenie 00

    Nie kradnij Państwo nie lubi konkurencji

    Odpowiedz
  • Bard(2013-01-14 21:01) Zgłoś naruszenie 00

    Faktycznie musi być źle w finansach, skoro skarbówka wychodzi na ulice

    Odpowiedz
  • Czlowiek(2013-01-14 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    GR nie masz racji. To tobie chodzi o oszustwo i twoje dochody i jesli jestes Polakiem to wstyd, ze popierasz okradanie wlasnego panstwa.

    Szkoda tylko, ze kary takie niskie, bo to wychodzi na lebka tylko 230 zlotych. a powinno byc dziesiec razy tyle!

    Odpowiedz
  • GR(2013-01-14 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Co to znaczy "Weź paragon" , TY sobie weź i wsadź w d...
    Klient decyduje a nie Izba skarbowa.
    Izby Skarbowe to narzędzie w ręku Rostowskiego ,imigranta z Anglii.
    Jemu nie chodzi o Polskę ,ale o własne dochody.

    Odpowiedz