Jakie zmiany w ulgach podatkowych na dzieci i internet w 2013 r.

26.12.2012, 14:14; Aktualizacja: 27.12.2012, 11:46
W 2013 r. osoby zamożne, które mają jedno dziecko nie będą mogły korzystać z tzw. prorodzinnej ulgi podatkowej.

W 2013 r. osoby zamożne, które mają jedno dziecko nie będą mogły korzystać z tzw. prorodzinnej ulgi podatkowej.źródło: ShutterStock

W 2013 r. osoby zamożne, które mają jedno dziecko nie będą mogły korzystać z tzw. prorodzinnej ulgi podatkowej, zaostrzone zostaną także zasady ulgi internetowej, zmienią się też reguły dotyczące rozliczania kosztów uzyskania przychodu przez twórców.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • arab.(2013-01-01 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    Kto ma dużo, to chce jeszcze więcej. 9,3 tys.zł.l miesięcznie to nie jest mało. zobaczcie ile mają rodziny po PGR-skie, a rodzą sią jak króliki.

    Odpowiedz
  • K(2012-12-27 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    dwoje, a już więcej dzieci mają zwykle zamożniejsi ludzie np. Prezydent RP ma chyba troje dzieci ?, albo rodziny nie zważające na warunki materialno-bytowe itp., liczące z różnym skutkiem na różne świadczenia, formy pomocy od społeczeństwa, ostatnio np. w jednym z programów podano, że w ciągu 10 chyba minut zebrano z sms-ów na chore dzieci ponad 100 mln zł !, dlaczego jedno dziecko ma zostać dyskryminowane, przecież nie jest ono niczemu winne, że rodzice z różnych przyczyn mają tylko je, i nikogo nie powinno to obchodzić dlaczego, inną kwestią jest to czy jakiejś rodzinie uda się w danym roku w ogóle osiągnąć rzeczywiście wskazane dochody

    Odpowiedz
  • ANTYPOLITYK(2013-01-10 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    ODLICZENIE NA DZIECKO 90 ZŁ TO KPINA Z RODZINY!!A ODEBRANIE I OKREŚLANIE KOMU SIĘ NALEŻY A KOMU NIE 1000 ZŁ BECIKOWEGO, POTWIERDZA,ŻE RODZINA TO DLA NASZYCH BEZDUSZNYCH POLITYKÓW PUSTY SLOGAN!!ALE MY POLACY JESTEŚMY GŁUPI I LUBIMY ŻYĆ W NAIWNOŚCI!!!

    Odpowiedz
  • kama(2012-12-27 17:56) Zgłoś naruszenie 00

    Super ;-) W lytym urodzę dziecko od stycznia nie będę mogła otrzymać becikowego, z zusu otrzymam najmniejszą kwotę jaka jest możliwa nie będę mogła skorzystać z ulgi podatkowej oraz z programu rodzina na swoim ;-) Dziękuję Rządowi, że zachęca mnie do rodzenia kolejnych dzieci ;-) jak tak dalej pójdzie to na nic będzie mnie stać ;-) Paranoja! Rząd zabiera mi wszystko!

    Odpowiedz
  • Zaniepokojony(2012-12-27 22:05) Zgłoś naruszenie 00

    "Zgodnie z ustawą ograniczona zostanie ulga na pierwsze dziecko - z odliczenia nie będą mogły skorzystać rodziny z jednym dzieckiem, które uzyskują dochody ponad 9,3 tys. zł miesięcznie, czyli 112 tys. zł rocznie." Ale brutto czy netto te dochody ?

    Odpowiedz
  • Misiek(2012-12-28 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież w zeznaniu jest to dokładnie określone - masz przychody, koszty i dochody, o których mowa. Nigdy się nie rozliczałeś ?

    Odpowiedz
  • emil(2013-01-03 19:16) Zgłoś naruszenie 00

    mają problem te rodziny ale rząd może w prezerwatywy powinien u nich zainwestowac a nie dawac ulgi - dac wiecej na kler z kasy państwa to nie będą antykoncepcji potepiac

    Odpowiedz
  • emil(2013-01-03 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    zreszta wyciagnalem teraz zeszloroczne zeznanie dochow moj i zony byl wyższy - nieduzo bo nieduzo - ale byl - panstwo nie bierze pod uwage ze osoby takie jak "ja" bardzo czesto placą wysokie kredyty za mieszkania - mają prywatne przedszkola dla dziecka bo w Państwowym nie ma "miejsca" - ze takie osoby płacą prywatną służbę zdrowia bo do Państwowej Przychodni do specjalisty dzieciecego trzeba stac conajmniej kilka miesięcy - cos czuje ze zaniedługo bedzie nowa emigracja - ludzi z jednym dzieckiem

    Odpowiedz
  • Kocio(2013-01-04 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś pracowałam w markecie na 3/4 etatu i miałam jedno dziecko. I tak nie mogłam w pełni skorzystać z ulg ponieważ miałam za małe składki. Mając małe dochody ma się też małe składki a więc ulgi nie są wcale dla biednych.

    Odpowiedz