Do 31 grudnia podatnicy mogą wykorzystać limit wpłat na dodatkowe indywidualne konta emerytalne. Wynosi on dla IKZE 4030,80 zł, a dla IKE – 10 578 zł. To także ostatni moment na transfer środków z jednego konta na drugie

Czy wpłaty na IKZE są limitowane

Podatnik chce jeszcze w tym roku założyć IKZE. Czy może do końca roku wykorzystać limit wpłat na to konto?

Czy przy wpłatach na IKE jest ulga

Podatnik ma już konto IKZE. Czy może założyć jeszcze Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) i podwójnie skorzystać z ulgi podatkowej w zeznaniu rocznym?

Czy środki z IKZE będą zwrócone

Podatnik przelał na IKZE kolejną część środków. Obliczył, że łącznie w 2012 r. wpłacił 5 tys. zł. Za późno się zorientował, że przekroczył limit wpłat. Czy instytucja finansowa prowadząca jego konto emerytalne zwróci mu te pieniądze?

Czy historia wpłat na IKZE to dowód

Podatnik wpłacił w tym roku w ratach 4 tys. zł na IKZE. Czy do skorzystania z ulgi w zeznaniu podatkowym za 2012 r. powinien zachować potwierdzenia wpłat?

Czy możliwy jest transfer z IKE do IKZE

Podatnik postanowił założyć IKZE. Nie dysponuje gotówką, ale ma środki zgromadzone na IKE, które założył wcześniej. Czy może złożyć zlecenie transferu tych środków do IKZE?

Czy można na konto przenieść akcje

Podatnik założył na początku roku IKE oraz IKZE. Czy może zamiast wpłat gotówkowych przenieść na konta emerytalne zapisane na rachunku maklerskim akcje, aby wykorzystać limity wpłat na konto do końca 2012 r.?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej:
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.