Nie w każdym przypadku darowizny można uwzględnić w zeznaniu podatkowym. Odliczeniu podlegają tylko te przekazane na rzecz szkół niepublicznych prowadzonych przez organizacje pożytku publicznego.

Czy darowizna dla szkoły publicznej podlega odliczeniu

Osoba prowadzi działalność gospodarczą razem ze wspólnikiem w spółce cywilnej. Obaj wspólnicy zdecydowali się przekazać darowizny w wysokości po 10 tys. zł na rzecz dzielnicowego gimnazjum, do którego uczęszczają ich dzieci. Czy mogą odliczyć te darowizny od dochodu z prowadzenia biznesu w formie spółki?

Czy darowizna dla szkoły publicznej jest kosztem

Czy jeśli przedsiębiorca nie może odliczyć darowizny dla szkoły publicznej, to może zaliczyć ją do kosztów uzyskania przychodów?

Czy darowizna dla rady rodziców podlega odliczeniu

Podatnik wpłacił na rachunek rady rodziców szkoły pieniądze na zakup książek i multimediów dla uczniów, których rodzice znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Czy może odliczyć tę darowiznę od dochodu w zeznaniu podatkowym za 2012 rok, jeśli rada rodziców przeznaczy pieniądze na cele oświatowe?

Czy darowizna dla niepublicznej uczelni podlega odliczeniu

Czy darowizna przekazana na rzecz niepublicznej uczelni wyższej na realizację jej celów statutowych może być odliczona od dochodu?

Czy przy darowiźnie komputera jest VAT

Mała spółka sprzedająca komputery zamierza przekazać część starszego sprzętu szkole podstawowej i bibliotece. Czy musi naliczyć od tego VAT według podstawowej stawki?

Czy darowizna oprogramowania podlega VAT

Firma dystrybuująca oprogramowanie komputerowe postanowiła udzielić gimnazjum licencji wielostanowiskowej na korzystanie z programów graficznych. Czy musi zapłacić od tego VAT?

Czy osoba fizyczna może odliczyć darowiznę

Podatnik uzyskujący wynagrodzenie z tytułu pracy zamierza w pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013 przekazać darowiznę dla szkoły, do której zaczął uczęszczać jego syn. Czy może odliczyć tę darowiznę od swojego rocznego podatku, wykazując ją w zeznaniu podatkowym?

Czy darowiznę dla biblioteki można odliczyć

Podatnik prowadzący samodzielnie działalność gospodarczą w zakresie projektowania wnętrz i architektury postanowił przekazać na rzecz biblioteki dzielnicowej gromadzone przez lata publikacje – książki, czasopisma wydawnictw zagranicznych związane z architekturą. Czy może odliczyć od dochodu połowę ceny zakupy tych publikacji?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: W jaki sposób rozliczyć z fiskusem darowiznę dla szkoły czy biblioteki
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania