Aby uniknąć zapłaty bardzo wysokiej daniny od nieujawnionych źródeł przychodów, podatnik musi wskazać fiskusowi dowody na to, że miał odpowiednio opodatkowane lub wolne od podatku dochody.
Aby uniknąć zapłaty bardzo wysokiej daniny od nieujawnionych źródeł przychodów, podatnik musi wskazać fiskusowi dowody na to, że miał odpowiednio opodatkowane lub wolne od podatku dochody.
Czy w postępowaniu w sprawach dotyczących nieujawnionych źródeł przychodów wystarczającym dowodem działającym na korzyść podatnika mogą być zeznania świadków?
Czy postępowanie w zakresie nieujawnionych źródeł przychodów organy podatkowe wszczynają najczęściej w sytuacji, gdy podatnik kupił nieruchomość?
Podatnik zakupił nieruchomość z pieniędzy, które w przechowanie przekazał mu ojciec na okres 10 lat. Czy to uchroni podatnika przed ewentualną zapłatą 75-proc. PIT?
Czy podatnik, wobec którego organ wydał decyzję ostateczną nakładającą na niego obowiązek zapłaty wysokiego podatku z tytułu dochodów nieujawnionych, może złożyć wniosek o wznowienie postępowania, jeśli znalazł dodatkowe dokumenty, które mogłyby go uchronić przed sankcyjnym, 75-proc. podatkiem?
Czy oświadczenie członków rodziny, że gotówkę na zakup domu podatnik otrzymał po zmarłym małżonku, będzie wystarczającym dowodem?
Wobec podatnika zostało wszczęte postępowanie w przedmiocie zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych za 2006 r. od dochodów nieujawnionych. Dyrektor urzędu kontroli skarbowej wydał decyzję w 2012 r. Czy decyzja ta jest nieważna z uwagi na to, że zobowiązanie podatkowe podatnika przedawniło się z końcem 2011 r.?
Wobec podatnika zostało wszczęte postępowanie w przedmiocie nieujawnionych źródeł przychodów. Czy podatnik może powołać się na otrzymanie darowizny lub pożyczki, mimo że wcześniej nie zgłosił jej do opodatkowania?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w elektronicznym wydaniu eDGP: Jak można obronić się przed 75-proc. PIT.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama
Reklama