Palikot powiedział dziennikarzom, że rozmowa z Pawlakiem dotyczyła m.in. kasowej metody rozliczania VAT. Szef PSL proponuje rozliczenia VAT tzw. metodą kasową, która przewiduje, że podatek odprowadza się dopiero wtedy, gdy kontrahent zapłaci fakturę, nie później jednak niż 90 dni od dostawy towaru lub wykonania usługi.

"Zbudowaliśmy większość dla tego projektu i Platforma nie będzie miała innego wyjścia, jak poprzeć projekt kasowego rozliczenia VAT. Tutaj Pawlak powiedział twardo, że będzie obstawał przy tym rozwiązaniu, my także przy nim obstajemy" - podkreślił Palikot.

Jak dodał, po planowanym na weekend kongresie Ruchu Palikota ma spotkać się "roboczo" z Pawlakiem i przedstawić mu postulaty RP. "Tam, gdzie interes jest wspólny, intencje są takie same, żeby w obliczu kryzysu trochę podkręcić gospodarkę, tam - wydaje się - jesteśmy się w stanie porozumieć" - zadeklarował szef Ruchu Palikota.

Dopytywany, gdzie widzi taką wspólnotę interesów, Palikot odparł: "w przypadku Gowina - tam nie ulega wątpliwości i w przypadku deregulacji".

Przed spotkaniem Palikot zapowiadał, że podczas spotkanie będzie się starał m.in. namówić Pawlaka do wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. "Należy się to Gowinowi za łamanie prawa, zdaniem Krajowej Rady Sądowniczej, oraz niezajmowanie się najważniejszymi problemami, (...) a mianowicie skróceniem procedury sądowniczej" - powiedział.

W ubiegłym tygodniu Pawlak zapowiedział, że będzie chciał się spotkać z liderami partii politycznych.