Prawo do lokalu nie ma wartości rynkowej

autor: Przemysław Molik14.06.2012, 09:15; Aktualizacja: 14.06.2012, 10:55
Wartość wkładu mieszkaniowego nie odpowiada wartości rynkowej lokalu. Inaczej przyjęły organy podatkowe.

Wartość wkładu mieszkaniowego nie odpowiada wartości rynkowej lokalu. Inaczej przyjęły organy podatkowe.źródło: ShutterStock

Przy ustaleniu podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn organy nie mogą podwyższać wartości odziedziczonego spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego do wartości rynkowej mieszkania. Tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny, oddalając kasację dyrektora izby skarbowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • sj(2012-06-15 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    US jak widać nagina prawo , szarpie nerwy i zdrowie Obywatela ,a przecież obowiązuje go zasada uczciwości i tworzenia zaufania do organu RP jakim jest.
    Gdzie jest Przyjazne Państwo ???!!!
    Jak to ma się to widac z tego art.

    Odpowiedz
  • sn(2012-06-15 11:51) Zgłoś naruszenie 01

    A co jest ze spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu ,to też wg KC nie jest własność a tylko ograniczone prawo do własności lokalu,czy będzie tak samo interpretowane przez sądy??? Wymaga chyba wyjaśnienia !!!

    Odpowiedz
  • walde_mar@onet.pl(2012-06-28 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    według art.9.3 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu nie przechodzi na spadkobirców

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane