W okresie Euro 2012 i nowego sezonu piłkarskiego w Polsce coraz bardziej popularne stają się tzw. loże biznesowe. Czy przedsiębiorcy, którzy je wykupili, a następnie zapraszają na poszczególne mecze swoich pracowników czy kontrahentów, mogą zaliczyć je do firmowych kosztów podatkowych?
Wydatek poniesiony na zakup biletów na mecz, które następnie zostaną przekazane pracownikom, powinien stanowić koszt uzyskania przychodów jako wydatek na rzecz pracowników.
Jak mówi Dominika Dragan-Berestecka, doradca podatkowy w Kancelarii Ożóg i Wspólnicy, z punktu widzenia pracownika jest to dodatkowym bonus, który należałoby traktować jako element wynagrodzenia. Jednocześnie z przepisów art. 16 ust. 1 ustawy o CIT (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 74, poz. 397 z późn. zm.) nie wynika, aby wydatki na nagrody i bonusy dla pracowników nie stanowiły kosztów uzyskania przychodów pracodawcy.