Stawka 99-proc. PIT niezgodna z konstytucją

autor: Magdalena Majkowska24.05.2012, 07:06; Aktualizacja: 24.05.2012, 07:54

Opodatkowanie 99-proc. stawką premii i nagród przyznanych członkom zarządów i rad nadzorczych spółek celowych powołanych do organizacji Euro 2012 to ukryta forma konfiskaty mienia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • nikt(2012-09-21 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    A 98%? A 97?

    Odpowiedz
  • nikt(2012-09-21 23:10) Zgłoś naruszenie 00

    A 98%, a 97%? Itd.

    Odpowiedz
  • kot wica(2012-05-24 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    84 letni emeryt mający konto w PKO BP zapytał mnie ostatnio jak to jest, że na wyciągu bankowym za ub. miesiąc miał 1gr odsetek i potrącono mu podatku od odsetek 1gr, czyli 100%. Polecam ten wynalazek z ostatnich dni pod rozwagę obywateli. Przy 10 mln. kont miesięcznie to daje 100 tys. zł podatku dla budżetu. Uczcie się matematyki, bo warto nie dawać się oszukiwać.

    Odpowiedz
  • realista(2012-05-24 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    Osobiście dotknął mnie przypadek, że zapłaciłem 100% podatku od dochodu.
    Bank naliczył mi 0,01 zł odsetek od środków na rachunku, a nastepnie 0,01 zł potrącił jako podatek od naliczonych odsetek. Zabrano mi więc wszystko. Prawdopodobnie w świetle prawa, bo znowelizowana ustawa o zaokrąglaniu podatku od lokat i środków na rachunkach bankowych mówi jedynie, że naliczone odsetki zaokrągla się w górę, do 0,01 zł. Bez sprecyzowania w jaki sposób. Tak więc podstawowa stawka podatkowa dla osób fizycznych, tj. 19%, znalazła ciekawe, nie wiem, czy spodziewane przez twórców prawa, wyjątki. Stawka podatku od dochodu w wysokości 0,01 zł wynosi więc 100%, a od dochodu z tego samego tytułu w wysokości 0,02 zł - wynosi 50%. Czy na pewno jest to zgodne z prawem i zamierzone przez ustawodawcę? Może ktoś mi to wyjasni.

    Odpowiedz
  • zebur(2012-05-24 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    a 75 % stawka podatku od dochodów tzw. nieujawnionych, czyli takich, których pochodzenia np. sprzed dwudziestu lat podatnik nie potrafi udowodnić, to nie jest ukryta konfiskata?

    Odpowiedz
  • Papcio(2012-05-24 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ziobro ma zapędy totalitarne tak jak jego były guru...

    Odpowiedz