Pożyczyłeś od brata 10 000 zł? Musisz to zgłosić fiskusowi

05.04.2012, 09:32; Aktualizacja: 05.04.2012, 09:37
Pożyczka

Pożyczkaźródło: ShutterStock

Osoby należące do najbliższej rodziny, w przypadku zawarcia umowy pożyczki pieniężnej na kwotę przekraczającą wartość 9 637 zł objęci są zwolnieniem z podatku od czynności cywilno-prawnych po spełnieniu określonych warunków. Niższa kwota nie wymaga w ogóle zgłoszenia do urzędu skarbowego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Tax Care
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • Jacq(2019-08-16 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    Taaa,już lecę...

    Odpowiedz
  • sean apul dua lipa(2017-04-10 22:28) Zgłoś naruszenie 10

    to my wybieramy tych Politykow, a co do US to w grupie 0 nic nie musisz płacić tylko zgłosić, chyba ze wolisz żeby ci potem dowalili 20%

    Odpowiedz
  • Polak(2012-04-13 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też jestem za tym. Ale dziesięc kamer to za mało, mowinny być 4 kamery na pomieszczenie, żeby wykluczyć jakiekolwiek niedopatrzenie... A jak zaczną pożyczać sobie w kiblu i kamera tego nie wychwyci?! US dastanie szału, że nie wpadnie mu za to hajsiwko... A panu Tuskowi mówię have nice day po następnych wyborach parlamentarnych.

    Odpowiedz
  • katastrofa głów(2012-04-13 08:38) Zgłoś naruszenie 01

    czy wy sie napewno dobrze czujecie?chłop po podstawóqce logiczniej myśli niz cała kupa doradców,jakie zgłoszenia, jakie urzędy chyba cos wam na ten durny łewb walnęło,no ale to jest Polska a tu co drugi to schizofremik!!!jak ten cały głupi rząd.

    Odpowiedz
  • Polaczek(2012-04-13 08:14) Zgłoś naruszenie 10

    Dobrze i tak powinno być. Ja jestem za tym, aby w każdym domu zainstalować co najmniej 10 kamer żeby sprawdzać czy czasem ktoś komuś nie pożycza gotówki. Inwigilacja w państwie demokratycznym to podstawa w końcu. Obywatel w końcu nie myśli. Państwo myśli za niego. Tak trzymać.

    Odpowiedz
  • klihhh(2012-04-13 08:01) Zgłoś naruszenie 01

    Patologia Obywatelska -nic wiecej

    Odpowiedz
  • alex60(2012-04-12 19:37) Zgłoś naruszenie 10

    Byłoby śmieszne gdyby nie było tak bardzo żałosne .

    Aa-- masz całkowitą rację! Ten durny przepis jest tylko dla maluczkich.

    Nawet jeśli pożyczę... od brata... to prędzej kury będą miały zęby, niż ja zgłoszę to komukolwiek!

    Odpowiedz
  • Boa(2012-04-12 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Płacić podatek od kredytu i jeszcze odsetki to tylko w POLSZCZE

    Odpowiedz
  • Urzednik(2012-04-12 01:06) Zgłoś naruszenie 32

    A jak podziele milionowa pozyczke na 120 rownych czesci, to co?

    Co za porypany przepis. Debilnosc rosnie wraz, ze zlodziejstwem podatkowym.

    Odpowiedz
  • Urzednik(2012-04-12 01:04) Zgłoś naruszenie 01

    Musi to na Rusi, w Polsce jak kto chce.

    A jak mi to udowodnia?

    Odpowiedz
  • j.(2012-04-10 21:44) Zgłoś naruszenie 10

    Tyle, co tu piszą to my wiemy. Ale trzeba napisać, jak i co trzeba zrobić, żeby pouchylać idiotyzmy w prawie podatkowym.

    Odpowiedz
  • biedny polak po szkodzie(2012-04-10 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    he he ten hory kraj by tylko bral od biednych,a promineci kradna i oszukuja ze w polsce nie ma kryzysu,a ludzie nie maja na chleb.

    Odpowiedz
  • an(2012-04-09 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tego typu regulacje prawne, jak PCC od pożyczek to jest element państwa totalitarnego! Co z tego, że każdy może głosować, na taką, czy inną partię, skoro żadna nie chce zlikwidować takich idiotycznych (i chyba rzeczywiscie martwych) przepisów. Jak tak dalej pójdzie, to ludzie nie wytrzymają i wybuchnie jakaś rewolucja.

    Odpowiedz
  • Obtwtel- ka(2012-04-09 01:51) Zgłoś naruszenie 00

    I właśnie dochodzi do totalnego zniewolenia narodu. Ja wyjeżdżam!!!

    Odpowiedz
  • A skad maja pienidze i to wielkie bandyci rzadu ?(2012-04-08 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    A skad maja kolesie PO,SLD(PZPR,NKWD,UB,SB),PSL(prostytutkaPRL),ktorzy kradna miliony,a kolesie tych bandytow jak Sobiesiak i wielu maja domy takze na Florydzie,jezdza sobie na wypoczynek,z jakich pieniedzy oplacaja tam podatki,za co kupili te POsiadlosci ?

    Odpowiedz
  • hellboy(2012-04-08 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    debile ustanawiają martwe prawo, kto mi udowodni ile ja bratu do h pożyczyłem, bierzcie się idioci do robienia ustaw potrzebnych za moje żrecie i macie robić żeby mi się na wasze żarcie chciało robić.

    Odpowiedz
  • JOE(2012-04-08 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    To wlasnie jest Polska Rzad oszustow

    Odpowiedz
  • polak(2012-04-08 18:26) Zgłoś naruszenie 10

    to wlasnie jest polski rzad zlodziei i sie ciesza ze kryzys ich nie dopadl jak wiekszosc polakow za granica

    Odpowiedz
  • obywatel(2012-04-07 23:58) Zgłoś naruszenie 10

    he...he...he...he...he...he...

    Odpowiedz
  • aa(2012-04-06 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    Jest to typowe szukanie pieniędzy w tzw. płytkich kieszeniach. Ludzie pożyczają pieniądze np. od brata, bo mają za mało. Po jaką cholerę państwo sie do tego chce wtrącać i jeszcze im kazac płacić podatek? A w tym czasie ci, którzy mają ogromne fortuny potrafią zgodnie z prawem dokonywać tzw. "optymalizacji podatkowej". Niedawno jedna z gazet opisała w jaki sposób można rejestrując spółkę na Cyprze nie zapłacić podatku ani na owym Cyprze, ani w Polsce. Ale na to mogą sobie pozwolić posiadacze bardzo głębokich kieszeni - w majestacie prawa! A to samo prawo nakazuje płacić podatek PCC od pożyczki od brata. Co myślicie o naszym prawie podatkowym?... Tu jest potrzebny polityk, któryby miał coś z Palikota, ale nie w kierunku zdejmowania krzyża, albo promowania marihuany i seksualnych odmieńców, tylko mający odwagę radykalnej walki z prawnymi absurdami, a do takich należy niewątpliwie podatek PCC od pożyczek nie związanych z działalnością gospodarczą. Równie dobrze państwo może obłożyć podatkiem np. chodzenie na spacer, całowanie żony, pisanie wierszy, kichanie, chrapanie, albo Bóg raczy wiedzieć co jeszcze. Jeden wielki skandal i tyle!

    Odpowiedz