Kontrolerom z fiskusa należą się dokumenty i … oddzielny pokój

23.03.2012, 13:35; Aktualizacja: 23.03.2012, 13:44

Przeglądanie ksiąg rachunkowych, weryfikacja majątku firmy, oddzielny pokój w biurze przedsiębiorcy – między innymi takie uprawniania mają kontrolerzy z urzędu skarbowego. W przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa skarbowego mogą zatrzymać dokumentację. Jeśli przedsiębiorca będzie utrudniał im pracę, mogą wezwać policję.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Tax Care
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Bert(2012-03-23 19:15) Zgłoś naruszenie 00

  Czy grupą docelową GP są prymitywy. Czemu służy ten knajacki styl. Czy osobny pokój do kontroli dokumentów to taka sensecja, że należą się przed nią trzy kropki wyrażające zdumienie.
  I co to jest właściwie "fiskus". Kontolę podatkową wykonuje nie fiskus tylko urzędy skarbowe i urzędy kontroli skarbowej. Ustawy podatkowe stanowi nie "fiskus" tylko sejm na wniosek rządu.
  No ale pismaki w szmatławcu mogą tego nie czaić.

  Odpowiedz
 • mich(2012-03-23 20:51) Zgłoś naruszenie 00

  Proces odmóżdżania postępuje. I tak jest lepiej niż na konkurencyjnych portalach. Szkoda że z tendencją wyrównawczą :)

  Odpowiedz
 • abc(2012-03-23 22:50) Zgłoś naruszenie 00

  No tak, Żeczywiście welka sesacja!!! Że kontrolący nie pisze protokołu i nie przegląda ksiąg pomiędzy piłami do cięcia płyt w zakładzie stolarskim, czy skrzyniam pomidorow

  Odpowiedz
 • j100dulski(2012-03-24 11:22) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem prymitywem. Dlatego w knajackim stylu: założenia i projekty ustaw fiskalnych są redagowane (bądź opiniowane) przez fiskusa. Sejm jest jednym z ogniw w łańcuchu legislacji - niezbędnym, ale jedynie formalnie rozpoczynającym ten proces. Wymóg tworzenia warunków dla kontrolujących świadczy o stosunku państwa do obywatela. Państwo jest naszym właścicielem. W każdym aspekcie i w dowolnym stylu. No, ale funkcjonariusze budżetu mogą traktować to jak normę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane