Sprawdź, czy musisz płacić podatek za psa

05.03.2012, 14:20; Aktualizacja: 06.03.2012, 11:30
Pies

Piesźródło: ShutterStock

Zgodnie z ogólnie znanym przysłowiem pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Warto jednak pamiętać o tym, że pomimo oczywistych korzyści wynikających z posiadania czworonoga, wiążą się z tym również różnego rodzaju obowiązki, także podatkowe. To czy poniesiemy opłatę od posiadanego psa zależy od gminy. Również jej wysokość i termin płatności różni się w poszczególnych gminach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Tax Care
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • tak(2012-03-10 17:20) Zgłoś naruszenie 31

    Ja nauczyłam swoje dzieci sprzątać po sobie, tak samo jak moi rodzice mnie tego nauczyli. Większość was, posiadaczy psów, jest brudasami. Jeśli ktoś uważa że nie ma obowiązku sprzątać po sobie to wszyscy możemy brudzić ( róbmy kupy i sikajmy pod domem, blokiem, przystankiem itp) a co za różnica pies czy człowiek?

    Odpowiedz
  • tat(2012-03-11 14:38) Zgłoś naruszenie 30

    Do tak:Nie obrażaj"większości posiadaczy psów"!.Ja zawsze sprzątam po swoim psie.Niestety,i tak zaczepiają mnie i wyzywają menele,którzy sami myją się raz w roku na Wielkanoc albo i nie,tylko za to,że pies idzie obok mnie.To im wypociny tych wszystkich dziennikarzyn pozwalają się dowartościować. Najczęściej są to siedemdziesięcioparoletni przesiedleńcy ze wsi,którzy w dzieciństwie sami chodzili za stodołę.Sami zresztą sikają "pod domem,blokiem ,przystankiem" na ludzkich oczach.Nie przeszkadza mi sprzątanie po psie,nie dotyka mnie rozmowa na ten temat z ludzmi kulturalnymi.Tyle,że nieczęsto mam okazję z nimi rozmawiać,bo oni nie napadają z ordynarnymi wyzwiskami człowieka idącego spokojnie ulicą z psem. A poza tym,to wolę już psią kupę na ulicy,niż wulgarność i prymitywizm w stosunkach międzyludzkich w tym kraju.

    Odpowiedz
  • tat(2012-03-06 15:33) Zgłoś naruszenie 20

    A za butelki po wódce,puszki po piwie,worki foliowe,papiery,żygi pijackie itp. na trawnikach i chodnikach kto odpowiada?

    Odpowiedz
  • dad(2012-03-05 23:41) Zgłoś naruszenie 20

    A za psie kupy na trawnikach i chodnikach kto odpowiada???!!!

    Odpowiedz
  • jktralala(2012-03-10 08:50) Zgłoś naruszenie 20

    a jak moje sunie kupkają tylko na moim "ich placu" 4000 m2 ogrodzone to dlaczego mam płacić ?
    A i tak nikt za te podatki nie sprząta ...

    Odpowiedz
  • adamdz(2012-03-10 11:32) Zgłoś naruszenie 10

    Brawo Maksym!

    Odpowiedz
  • WIDMO(2014-03-09 17:05) Zgłoś naruszenie 10

    Pies na wsi to nie fanaberia, tylko konieczność. Ponieważ straży miejskiej, czy policji rzadko można się spodziewać na patrolu. Pies obsrywa moje podwórko, sika na mój trawnik, a jak wyjdzie za ogrodzenie mojej posesji to muszę zapłacić mandat od 100-150zł za co dziękuje okolicznym sąsiadom którzy składają donos o psie biegającym po wiosce. Wtedy nasze władze szybko i zdecydowanie interweniują jak otrzymają nazwisko właściciela psa jeśli takiego nazwiska nie otrzymają twierdzą że to nie ich sprawa. Podatek za psy powinni płacić tylko ludzie z miasta, bo na wsiach 50% to przybłędy podrzucane z okolicznych miast. Z poważaniem WIDMO!

    Odpowiedz
  • psiara(2014-08-09 15:37) Zgłoś naruszenie 10

    Podatek byłby ok, gdyby miasta przeznaczali je np. na toalety, tak jak jest w Brukseli. Problem kup byłby raz na zawsze rozwiązany.

    Odpowiedz
  • as(2012-03-08 10:29) Zgłoś naruszenie 10

    tat popieram zawsze pełno ludzi którzy widzątylko psie kupy, a cały śmietnik widoczny po rozpuszczeniu śniegu to tez wina psów

    Odpowiedz
  • Anastazja(2012-03-11 10:04) Zgłoś naruszenie 10

    Jaki jest stosunek do zwierząt niech świadczy taki przypadek. W czasie tęgich mrozów dokarmiałyśmy kotki /niestety wyrzucone z domów/. Tacki z zjedzeniem stawiałyśmy w krzaczkach i czekałyśmy aż zjedzą, żeby im psy nie wyjadły. Następnie tacki włożyyłśmy w foliową torebkę i do kosza.Służby miejskie, które przyjechały wybierać z koszy wyrzuciły torebkę z tackami, jako że ta są nasze prywatne śmieci.Pozbierały za to plastikowe kubki, butelki po nocnych libacjach alkoholowych.

    Odpowiedz
  • Anastazja(2012-03-10 10:44) Zgłoś naruszenie 11

    tat i as
    Macie rację, tyle bałaganu na około, a tylko psie kupy drażnią. Każą właścicielom płacić podatek za psy, o ci właściciele, często z dobrego serca ratują poprzetrącane zwierzęta, płacą za ich leczenie a potem zatrzymują, bo się z nimi zżyją i nie mają sumienia wyrzucić znów na ulicę.
    Sama mam dwa kotki. Jednego w tęgi mróz na moich oczach wyrzuciła kobieta z worka,a kotkę z pięcioma kotkami, karmiącą wyrzucono na chodnik. Zabrałam, koteczki udało się oddać do adopcji, a matkę wysterylizowałam i z nami została. Dwa koty to niemały wydatek, szczególnie w bloku, gdzie trzeba kupować żwirek,oczywiście jedzenie i czasem udać się do weterynarza.
    Odpłacają miłością, są naszą walerianą na uspokojenie.
    Wiktor Hugo napisał"Pan Bóg stworzył koty, żebyśmy mogli pogłaskać tygryska".
    Pokochajcie te nasze zwierzęta to i kupy nie będą straszne. Swoją drogą zachęcam do sprzątania po swoich pupilach, ale po ludziach także.

    Odpowiedz
  • jankes(2012-03-23 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    Już niedługo to chyba i powietrze w płucach opodatkują. Niech ten rząd ch...j strzeli

    Odpowiedz
  • KOKS(2012-03-08 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    Na rok 2012 Rada Miejska Wrocławia nie podjęła uchwały dotyczącej stawek opłaty od posiadania psów, wobec powyższego w tym roku opłata od posiadania psów nie będzie pobierana.

    Odpowiedz
  • do 14(2012-03-11 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    WIĘKSZOŚĆ to nie znaczy WSZYSCY. Nie masz się o co obrażać jeśli to nie dotyczy Twojej osoby. Obserwuję ludzi ze swojego otoczenia i brak jest słów jak widzę co ludzie wyprawiają. Wychodzi człowiek z bloku z dwoma dużymi psami i przed drzwiami wejściowymi psy załatwiają swoje potrzeby a "pan z miasta" czeka aż piesek zrobi co trzeba i idzie dalej jakby nic się nie stało. Twoja ocena o ludziach ze wsi jest również niesprawiedliwa bo skąd wiesz kto jest kim? Czy to znaczy że na wsi przed domami mają kupy bo nie posiadają toalet? Bezpodstawne oskarżenia!

    Odpowiedz
  • as(2012-08-16 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, ze nie posiadam psa.
    Pies jest u mnie na wakacjach

    Odpowiedz
  • kipol(2012-04-11 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ja ludzie zaczną wyrzucać psy na ulice i przytułki będą pękać od nie chcianych psiaków to się opamiętają...

    Odpowiedz
  • g(2012-03-07 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    a za chomika też trzeba podatek płacić?
    a ile mam zapłacić podatku za to że jestem?

    Odpowiedz
  • maksym(2012-03-10 11:03) Zgłoś naruszenie 03

    Przestańcie się obrażać psiarze , pieski są mądrzejsze od Was i najlepiej gdyby jeszcze pozbierały za takich brudasów co rzucają pety , puszki itp. itd ale kupy sprzątać macie Wy !!!. Czy to logiczne , a może spytać pieska ???!!!.

    Odpowiedz
  • ddg(2012-03-06 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    ta

    Odpowiedz
  • I love dog(2013-08-26 21:27) Zgłoś naruszenie 00

    Jak wprowadzą podatek od psów to jeszcze więcej tych biednych, bezradnych czworonogów wyląduje w lesie i zostanie pozbawione rodziny. Z calego serca zyczę tego tym wszystkim warszawskim durniom co myślą tylko jak od porządnych, którzy nie robią nic i myślą tylko jak od porządnego obywatela wydusić kase, aby napchać swój gruby tyłek.

    Odpowiedz