Urzędy skarbowe muszą znać numery rachunków bankowych przedsiębiorców

autor: Ewa Matyszewska24.01.2012, 07:22; Aktualizacja: 28.01.2012, 10:39

Podatnik prowadzący firmę, który zmienił konto bankowe lub założył nowe, musi o tym zawiadomić urząd skarbowy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Piotr Kuźmiak(2012-01-24 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma już takiego formularza jak NIP-1. Pozdrawiam profesjonalnych i znających przepisy dziennikarzy Gazety Prawnej :)

    Odpowiedz
  • STANISŁAW CISŁO(2012-01-24 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Piotr Kuźmiak ma rację. Aktualnie obowiązuje druk CEIDG oraz CEIDG-RB.

    Odpowiedz
  • oburzona(2012-01-24 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    NIP-1 nie ma już od kilku lat. Po co taki artykuł,w którym są błędy w niby profesjonalnym piśmie???

    Odpowiedz
  • Marek J(2012-01-24 10:44) Zgłoś naruszenie 10

    Nip-1 to jedno, a tak naprawdę rachunek bankowy służy do tego żeby udupić przedsiębiorce przy kontroli, zawsze można znaleźć jakieś 50 groszy odsetek, których przedsiębiorca nie wykazał i GOTOWE.

    Odpowiedz
  • Alex(2012-01-24 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    to który formularz jest prawidłowy dla osób prowadzących D.G. ? w urzędzie z moim CEDIG-iem spojrzeli na mnie jak na głąba. NIP1 nie istnieje. trochę się gubię :) i czy ZUS też trzeba poinformować? pozdrawiam

    Odpowiedz
  • hitaczi(2012-01-24 13:47) Zgłoś naruszenie 10

    "Celem tych rozwiązań jest przede wszystkim ułatwienie pracy urzędnikom w przypadku zwrotu przedsiębiorcy podatku". Mało z krzesła nie spadłem.

    Odpowiedz
  • je ne dois pas(2012-01-24 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    "Celem tych rozwiązań jest przede wszystkim ułatwienie pracy urzędnikom w przypadku zwrotu przedsiębiorcy podatku"-KLAMCY..

    raczej zajec komorniczych

    Odpowiedz
  • w praktyce(2012-01-24 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    do 1: jest i ma się dobrze, wiele urzędów skarbowych nie zauważyło, że istnieje coś takiego jak ceidg i pomimo zmian w rejestrze wymaga oddzielnego złożenia nip-1 z aktualizacjami w us (szczególnie jeśli chodzi o rachunki).

    Odpowiedz
  • fiskalny(2012-01-25 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    druk NIP-1 nie funkcjonuje. Rachunek zgłasza się do ewidencji działalności i oni przekazują informację do wlaściwego urzędu skarbowego. Artykuł mało fachowy.

    Odpowiedz
  • fiskalny(2012-01-25 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    druk NIP-1 nie funkcjonuje. Rachunek zgłasza się do ewidencji działalności i oni przekazują informację do wlaściwego urzędu skarbowego. Artykuł mało fachowy.

    Odpowiedz
  • Anka(2013-03-04 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Poproszę o podstawę prawną, że muszę jako przedsiębiorca (nie jestem VATowcem) posiadać rachunek bankowy.

    Odpowiedz
  • Pit(2014-01-16 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    Od kiedy dokładnie taki obowiazek funkcjonuje? I prosze o podanie konkretnego przepisu na to.
    Co kiedy juz np ktoś ma firmowe konto a nie zglosil?

    Odpowiedz