Rostowski: 300 tysięcy rodzin bez ulgi na dzieci

22.11.2011, 09:14; Aktualizacja: 22.11.2011, 10:43

Dzięki zmianom w prawie do odliczania ulgi na dzieci w zeznaniach PIT, budżet zyska około 400 mln złotych – powiedział Jacek Rostowski w Kontrwywiadzie RMF FM.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • snta(2011-11-22 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    A pan Rostowski ile ma dzieci?

    Odpowiedz
  • T(2011-11-22 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    nie budżet zyska, tylko te rodziny stracą!

    Odpowiedz
  • arek(2011-11-22 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Rostowski jest jak Polska - ma dużo długów (1,1 mln) i do dupy demografie.

    Odpowiedz
  • stanislawa(2011-11-22 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    szczyt hipokryzji , czy rzadzacy mysla ze maja stado baranow przed soba? , przeciez oczywistymn jest ze tylko lepiej zarabiajacy takowa ulge odpisza, a jesli chodzi o podwyzke 50% przy 3 i kolejnym dziecku to oczywistym jest ze nikt z naprawde potrzebujacych je nie odpisze . Juz teraz wiekszosc potrzebujacych zyjacych na skraju ubustwa oraz rolnikow niemoga odpisac owych 1120 zl gdyz niemaja od czego odpisac. Wiec mowienie spoleczenstwu ze robia cos dla ubogich jest hipokryzja.

    Odpowiedz
  • dzik(2011-11-22 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Rostowski czy pana mózgu nie atakują roztocza??

    Odpowiedz
  • Anna(2011-11-22 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    Ile by obecny rząd nie zyskał tych środków i tak wszystko sprzeniewierzy. Jeszcze żaden rząd (pomijając Balcera) nie narobił tyle długów i żaden rząd nie przyczynił się aż w takim dużym stopniu do zubożenia społeczeństwa. Tak samo jak do ucieczki zwłaszcza młodych ludzi z kraju.

    Odpowiedz
  • Mama(2011-11-22 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba należałoby podnieść wysokość ulgi na pierwsze dziecko, żeby potencjalni rodzice w ogóle się na takowe zdecydowali ( aczkolwiek popieram zdanie stanisławy ), albo zastosować inne "wspomagacze". Przy cenach na artykuły dziecięce - "głupie" body, które posłuży góra 3mies - conajmniej 20zł, butki od 50zł w górę, soczek 0,2l - 3,50zł, gdzie pampersy, mleko, łożeczko, wózek itp?? Do tego szczepienia... Potem wyprawka przedszkolna, szkolna, inwestycja w książki, gry, kino, teatr, zabaweczki - co by dzeciątko się rozwijało...

    Odpowiedz
  • dzik(2011-11-22 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie jest mój artykuł???

    Odpowiedz
  • jarek(2011-11-22 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    Te 400 milonów które niby rząd zaoszczędzi bynajmniej moja rodzina wydawała na dziecko a tak, będą oszczędności w moim budżecie...po prostu ktoś inny nie zarobi.

    Odpowiedz
  • aja(2011-11-22 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Czy rząd próbuje zachęci propozycją nowej uli prorodzinnej do posiadania więcej niż jednego dziecka czy odradza posiadania dzieci? Bo z tego, co wiemy to rodziny posiadające jedno dziecko w większości nie są zamożne. Dochód w rodzinie nie przekracza na pewno 85000 zł. I to jest powód nie decydowania się na drugie dziecko. Nie stać ich.!!! Rząd jest śmieszny dając ok. 2000 zł. ulgi od drugiego dziecka kiedy roczny minimalny koszt utrzymania dziecka to ok. 23000 (używane ciuch, książki) nie licząc nie daj boże kosztów leczenia, żłobków itd. Ja na pewno nie rzucę się na takie pieniądz. Wole mieć mniej i zapewnić mojemu jedynakowi coś więcej niż biedę. Nie pójdziesz na angielski, bo nas nie stać. Nie pojedziesz na wakacje, bo siostrze torba kupić wyprawkę do szkoły. Itd. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie progów do 85 tys. dochód w rodzinie dla wszystkich powyżej jednego dziecka II próg np. ok 120 tys. (to jest 10 tys. miesięcznie

    Odpowiedz
  • &(2011-11-22 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    ...jeden już zarobił ok. 105 tys. Pln na giełdzie w piątek po expose premiera...pewnie dostał cynk od Vincenta :):):)

    Odpowiedz
  • paula(2011-11-22 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    do aja
    " roczny minimalny koszt utrzymania dziecka to ok. 23000 (używane ciuch, książki)"wydajesz 2000zł miesięcznie na 1 dziecko i nie stać cię na nowe ciuchy, jestem w szoku ja nie wydaję tyle na dwójkę i chodzą raczej w nowych rzeczach, zadbane i nie głodne, jasne że nie dostają wszystkiego z najwyższej półki ale też nie widzę powodu aby kupować buty na jeden sezon za 300zł ale jednym to i 10 tys alimentów nie starcza więc o czym tu pisać...może zła matka jestem tylko o tym nie wiem

    Odpowiedz
  • dno liczylem na wyrownanie nierownosci spolecznych(2011-11-22 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    rzadza nami chciwe potwory i wyzyskiwacze. jak wam nie wstyd!!! zabierzcie sie od likwidowania wlasnych przywilei i grup. zamiast walic w pracodawcow i te nieliczne 5mln pracujących w polsce.

    Odpowiedz
  • g(2011-11-22 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    tusk przegra nastepne wybory, to jasne, a wygra palikot ktory zlikwiduje nierownosci spoleczne. pis znow liczy na elektorat durni ktorzy nie potrafia przeczytac sprawozdania z rzadu 2005-2007.

    Odpowiedz
  • ewa(2011-11-22 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    tyle zyskamy a ile stracimy na podróżach posłów,senatorów
    nie wspomnę nawet o premierze czy członkach rządu...

    Odpowiedz
  • KA(2011-11-22 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    I tak oto dziecko stało się w Polsce dobrem luksusowym...

    Odpowiedz
  • matka(2011-11-22 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ulga na dzieci - dla najbiedniejszych!!!

    Odpowiedz
  • r(2011-11-23 07:24) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej sytuowani to nektórzy zasuwajacy 24 na dobę cały zcas za te same nieekwiwalentne wynagrodzenie !!!

    Odpowiedz
  • Jak w tym kraj żyć(2011-11-23 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    To skoro wszyscy mamy oszczędzać to dlaczego w sejmie te hieny sobie w zeszłym roku podniosły???
    Po co usunięto trzeci próg podatkowy?? żeby bogatym więcej zostało.
    Ale teraz brakuje w budżecie to najlepiej zwiększyć podatek VAT ,który dotyka najbiednieszych. A teraz do tego zabierają się za rodziny.

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-11-23 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    300 tys. rodzin z 1 dzieckiem tj. 300 tys x 1,1 tys = ok. 330 mln PLN czyli około 300 mln PLN. MINISTER od finansów chyba umie liczyć, ale w takich prostych sprawach mógłoby się powstrzymać od robienia z ludzi idiotów. Rozumiem, że ma nas gdzieś, choroba pn. mania wyzszości jest tylko chorobą, ale trochę logiki nie zaszkodzi...

    Odpowiedz