- Zlikwidowana zostanie ulga prorodzinna dla rodzin z jednym dzieckiem, o dochodzie powyżej 85 tys. rocznie.

Premier Donald Tusk zapowiedział w piątek, że zamożni Polacy tylko z jednym dzieckiem nie będą mogli korzystać z ulgi prorodzinnej; otrzymają ją w sytuacji powiększenia rodziny o kolejne dzieci. Zapowiedział też utrzymanie becikowego tylko dla rodzin o dochodach poniżej 85 tys. rocznie.

Chcemy podwyższyć o 50 proc. ulgę prorodzinną na każde trzecie i kolejne dziecko, lga na dwoje pierwszych dzieci zostaje bez zmian.

W rodzinach, w których dochód przekracza 85 tys. zł rocznie - mówimy w związku z tym o tym drugim progu podatkowym - ta ulga prorodzinna będzie przysługiwać w sytuacji, kiedy będzie co najmniej dwójka dzieci.

Mówiąc ludzkim językiem zamożni Polacy, którzy mają tylko jedno dziecko, tej ulgi (prorodzinnej) nie będą otrzymywali, natomiast kiedy zdecydują się na drugie i kolejne dzieci otrzymają ulgę w pełnym wymiarze.

- Częściowe zniesienie 50 proc. kosztów uzyskania przychodów dla umów autorskich, ulgi nie będzie, w przypadku, kiedy dochód przekroczy 85 tys. zł w skali roku.

- Likwidacja ulgi na internet.

- Wprowadzenie rachunkowości dla rolników

Od 2013 roku dla gospodarstw rolnych zaczniemy wprowadzać rachunkowość, a następnie opodatkowanie dochodów na ogólnych zasadach