98 proc. szkół jazdy oszukuje fiskusa

autor: Ewa Matyszewska20.10.2011, 05:58; Aktualizacja: 28.10.2011, 10:50
Nauka jazdy

Nauka jazdyźródło: ShutterStock

Urzędy kontroli skarbowej sprawdziły szkoły nauki jazdy. W wyniku korekt po kontroli do budżetu trafi prawie 5 mln zł z podatku dochodowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Ryś(2011-10-21 07:48) Zgłoś naruszenie 00

    Również szkoły jazdy powinny być objęte obowiązkiem stosowania kas fiskalnych. Paragon dołączony do kopi faktury jest najlepszym rozwiązaniem od wielu lat.

    Odpowiedz
  • Mario(2011-10-20 15:21) Zgłoś naruszenie 00

    He he zdziwił byś się jak oszukują poza Polską - po prostu nie te kwoty, zachodni oszuści nie bawią się w taki detal.
    Poza tym czy nie jest tak, że aby przystąpić do egzaminu trzeba wykazać się odbyciem kursu? więć szkoła wystawia zaświadczenie o odbyciu kursu wiedząc że gość któremu nabiło te 21 punktów czy odebrano prawko ma wyjeżdzone kilkaset tysięcy kilomentrówi nie ma sensu go wozić, kasujemy 100 za przejazd po parkingu i koniec. A teraz urząd skatbowy wpada i sprawdza: Skoro pan X odbył kurs to znaczy że wyjeździł 10 godzin i zapłacił 1000 zł a pan wpisal tylko 100 zł - i już mamy oszusta :)

    Odpowiedz
  • antysystem(2011-10-20 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    Podatki w tym kraju płacą tylko frajerzy, czyli tacy którzy NIE MAJĄ wyjścia, bo:
    - nie stać ich na drogich doradców i adwokatów którzy wiedzą jak wykorzystać prawo do własnych celów
    - nie mają kolesiów w polityce, którzy stworzą "pod nich" dogodne przepisy - vide Krauze, Sobiesiak, Rywin and company
    - nie mają szans na umorzenia podatków - z powodów jak wyżej
    - nie zarejestrowali działalności w rajach podatkowych jak Palikot
    - nie chroni ich immunitet, parytet, przynależność do jakiejkolwiek mniejszości seksualnej, rasowej czy religijnej czy inne bzdety (zawsze można się powołać na prześladowania!)
    - nie wykonuje tzw. wolnego zawodu: artysta, dziennikarz, prawnik, lekarz (na prywacie) i nie należy do jakiejkolwiek mafii
    Zobacz w której grupie jesteś i odpowiedz sobie na pytanie kto tu jest jeleniem na którego się "poluje" a kto jest nie do ruszenia i dlaczego? W tym kraju tzw. szara strefa kształtuje wolny rynek, bo reszta to czysta fikcja!

    Odpowiedz
  • Trocky(2011-10-20 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Nie prawda ! Jeżeli Polacy byli by uczciwi wobec fiskusa czy idąc dalej obecnego modelu państwa to mielibyśmy tu Białoruś. Myślicie, że jakby w budżecie państwa było więcej pieniędzy do byłoby więcej dróg, szpitali czy benzyny dla Policji ? Polacy są bardzo pomysłowym i przedsiębiorczym narodem dbającym o własne interesy. A kombinowanie wynika z tradycji jaką zafundowała nam właśnie władza (zabory, okupacja nazistowska, komuna). Ludzie w tym kraju po prostu chcą żyć tak jak każą im reklamy wielkich koncernów, co jest zgodne z globalnym trendem.

    Odpowiedz
  • MR(2011-10-20 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Yo! I Killed Your God

    Odpowiedz
  • AOB(2011-10-20 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    spirala w greckim stylu! chcemy mieć lepiej wszyscy, ale podatki do kasy państwowej, która to ma sfinansować niech płacą "inni". Pewnego dnia w Grecji zabrakło "innych" i oto mają problem ;-(

    Odpowiedz
  • pacjent-klient(2011-10-20 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    A lekarze i adwokaci kiedy bedą kontrolowani ? Ha ?

    Odpowiedz
  • TW(2011-10-20 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    Głupie myslenie - jak oni oszukują (o ile oszukują)

    to nam WOLNO też oszukiwać.

    Kogo oszukujesz ?
    Samego siebie !!

    Polacy to kombinatorzy a przestrzeganie prawa mają za nic. Kiedy to się zmieni wówczas będziemy bogaci jak Szwajcarzy.
    A tak będziemy dziadami Europy - ciągle narzekającymi i oszukującymi a w rezultacie KRADNIEMY samym sobie.

    Odpowiedz
  • ewer(2011-10-20 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki % polityków oszukuje wyborców?

    Odpowiedz