Zgłoszenie VAT-R należy złożyć przed uruchomieniem firmy

autor: Przemysław Molik29.08.2011, 03:00

Osoba, która zakłada firmę i zamierza odliczyć VAT od zakupów, powinna zarejestrować się w urzędzie skarbowym przed rozpoczęciem działalności.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

  • ??(2013-04-03 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Kto wymyślił ten tytuł ???

    Odpowiedz
  • ELKA(2011-11-29 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    Amberyta ma rację. Przeczytaj sobie Mateuszu Art.113 ust.4 Ustawy o VAT.

    Odpowiedz
  • Amberyta(2011-09-15 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Prawo do odliczenia może zrealizowac dopiero z momentem wczesniejszej rejestracji - dopiero po rejestracji mozna z tego prawa skorzystac - także za okres przed rejestracja - tego nikt nie neguje. Inna sprawa jest złozenie zgłoszenia rejestracyjnego po terminie za co mozna dostac mandat karny na kwote od 150 zł wzwyż

    Odpowiedz
  • Mateusz(2011-09-01 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    Dosyć wątpliwe stwierdzenie. Dyrektywy unijne wskazują wyraźnie, że to sam fakt wykonywania czynności opodatkowanych czyni przedsiębiorcę podatnikiem podatku, a nie fakt złożenia jakiejs tam rejestracji.
    Jeżeli podatnik w ogóle nie złoży druku rejestracyjnego, ale zacznie wystawiać faktury VAT i co więcej złoży deklarację VAT z zadeklarowanym podatkiem należnym, to na gruncie prawa unijnego cały podatek naliczony związany z tą sprzedażą będzie możliwy do odliczenia...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane