Czy każda usługa jest zwolniona

Trzech lekarzy zastanawia się nad otworzeniem prywatnego gabinetu. Będzie to gabinet lekarski, w którym dostępne będą również usługi kosmetyczne. Czy każda usługa świadczona przez lekarza będzie zwolniona z VAT?

Czy wszystkie badania dla policji będą bez VAT

Zakład opieki zdrowotnej podpisał umowę z komendantem policji, na mocy której zobowiązał się do wykonywania badań lekarskich osób zatrzymanych przez policję oraz do wydawania zaświadczeń lekarskich. W zakres umowy wchodzi również pobieranie próbek krwi od osób zatrzymanych do badania określającego poziom zawartości alkoholu we krwi. Czy wszystkie usługi dla policji będą zwolnione z VAT?

Czy fizykoterapeuta nie musi rozliczać VAT

Podatnik jest z zawodu fizjoterapeutą (licencjat) i świadczy usługi masażu leczniczego oraz usługi paramedyczne (PKD 86.90.A i PKD 86.90.D). Prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i jest podatnikiem VAT. Czy jako fizjoterapeuta może świadczyć usługi masażu leczniczego oraz usługi paramedyczne zwolnione z podatku od towarów i usług?

Czy operacja plastyczna to leczenie

Zespół lekarzy wykonuje operacje plastyczne. Czasem są to zabiegi rekonstrukcyjne przywracające wygląd po zdarzeniu losowym, np. wypadku. Czasem są to typowe zabiegi poprawiające wygląd. Czy każda operacja plastyczna będzie zwolniona z VAT?

Czy szkolenia medyczne są zwolnione z VAT

Spółka jest podmiotem prowadzącym działalność w zakresie szkoleń medycznych, których przedmiotem jest diagnostyka ultrasonograficzna, diagnostyka prenatalna i endokrynologia ginekologiczna. Szkolenia przeznaczone są dla lekarzy, którzy mają ustawowy obowiązek doskonalenia zawodowego. Czy będą one zwolnione z VAT?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Gazety Prawnej: Jakie usługi medyczne są zwolnione z VAT
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE wyżej postawione pytania.