MF rozważa likwidację okienek kasowych w urzędach skarbowych

autor: Paulina Bąk01.08.2011, 03:00

Podatki i inne opłaty możemy wpłacić m.in. w okienkach kasowych urzędów skarbowych. Resort finansów zastanawia się nad ich likwidacją. Ma to skłonić podatników do regulowania zobowiązań w formie bezgotówkowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • ghgi(2011-08-08 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny złodziejski pomysł PO.A miało być 3 razy 15%.Wybory wkrótce mądrzy Polacy wini o tym pamiętać!

    Odpowiedz
  • kot_premiera(2011-08-01 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    Idea słuszna pod warunkiem, że powstanie platforma płatności publicznych - coś w rodzaju paypal - wrzucasz tam kasę przez Internet lub pocztę tzw.
    "doładowujesz" - podajesz tylko numer ewidencyjny (PESEL lub NIP) i kasa wpada na konto typu "paypalowe" stamtąd urząd albo sam pobierze płatność (przy złożonej wraz z pismem lub wnioskiem zgodzie-deklaracji ze zgodą podatnika) lub podatnik/płatnik dokona sam przelewu przez Internet. Jedynym kosztem jest wrzucenie tam kasy - ale coraz więcej banków daje możliwość przelewów bez opłat. Ponadto można by płacić z tego konta podatki dla budżetu centralnego lub organów samorządów lokalnych - wyłącznie na rzecz podmiotów publicznych - z wyłączeniem prywatnych podmiotów, Konto "e-platnosc.gov.pl pownno być powiążane z Profilem Zaufanym oraz podpismi ceryfikowanymi elektronicznymi.

    Odpowiedz
  • Mark(2011-08-01 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Pomysł który straty banków po ustawie ograniczającej spredma zrekompensować straty z tytułu spredu? Po i banki to komitywa kosztem obywatela płatnika podatków. Można zaakceptować przelewy, ale bez opłat za wpłatę podatków na konto US. i uitrzymać dla biednych wpłaty w kasach US. Nie ma wyjścia.

    Odpowiedz
  • barbaro(2011-08-01 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    NIGDZIE NA ŚWIECIE NIE MA JESZCZE OBOWIĄZKU POSIADANIA KONT BANKOWYCH przez wszystkich obywateli. W Polsce na pewno! Więc jest to ograniczenie wolności i swobody wyboru możliwości regulowania zobowiązań podatkowych!

    Odpowiedz
  • Yoda(2011-08-01 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    A w jaki sposób p.Kaczyński ureguluje podatek (bo chyba płaci jakiś) jeżeli nie ma konta...

    Odpowiedz
  • Wolfram(2011-08-01 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    W niedalekiej przyszłości obrót gotówkowy w ogółe ma być zlikwidowany. Wszystko oczywiście będzie załatwiane za pośrednictwem banków. Kontrola totalna społeczeństwa. I nie będzie zmiłuj się. Dobrze, że ja już niewiele mam przed sobą, może tego nie doczekam. Ci co się zachłystują postępem w ogóle nie zdają sobie sprawy ze społecznych następstw. Genetycznie modyfikowana żywność, kontrola urodzeń, korporacyjna kontrola zarządcza (chore jak ISO itp.), przerabianie biedoty na części zamienne. Jak ktoś ma wąty to niech sobie obejrzy akturalne miejsce zamieszkania w necie na zdjęciach satelitarnych. Jak cywile mają taką możliwość to wolę nie wiedzieć jakie mają możliwości zmilitaryzowanie i inne centra co nie wiedzą już jak kasę spożytkować.

    Odpowiedz
  • xxxxxxxx(2011-08-01 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    Urząd jest dfla podatnika więc co Urząd obchodzi jaka forme platności wybierze "Pracodawca"

    Odpowiedz
  • aslure(2011-08-01 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    No właśnie, przecież przelew kosztuje. Jeśli jego cena ma być odliczona od podatku to proszę bardzo, ale jeśli nie to psim obowiązkiem urzędasów jest przyjąć gotówkę, która z tego co wiem nie została zdelegalizowana.

    Odpowiedz
  • rozbawiony(2011-08-01 03:45) Zgłoś naruszenie 00

    a czy od podatku będzie można odjąć prowizję pobieraną przez bank ??? us chcą oszczędzać, przerzucając koszty na podatnika??? kolejny pomysł, który ma za zadanie zdenerwować obywatela a i tak wiadomo, że okienka zostaną... chyba istnieje coś takiego jak terminy płatności etc. , byłby zbyt duży bałagan no ale media mogą pobić trochę piany :D... pozdrawiam

    Odpowiedz