Nie będzie ustawy blokującej możliwość podwyżki VAT: Sejm odrzucił projekt PiS

15.07.2011, 18:29; Aktualizacja: 15.07.2011, 19:20

Sejm, głosami koalicji, odrzucił w piątek w pierwszym czytaniu przygotowany przez PiS projekt ustawy, który miał zablokować ewentualne podwyżki VAT. Zgodnie z obowiązującym prawem podwyżki takie mogą nastąpić, gdyby dług publiczny przekroczy 55 proc. PKB.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • A(2011-07-26 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    PIS i tak stracił zwolenników dzięki zamknięciu stadionów :) teraz tylko dolali oliwy do ognia!!

    Odpowiedz
  • JOY(2011-07-18 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    JAK KTOS TU PISZE,SLD,PSLE,PISY PO CZYLI DAWNE AWS DZIURA 90MLD,TO JEDEN SYF I SMROD,OD 20LAT W SEJMIE IS ENACIE I NIC TE DZIADY NEI ZORBILY POZA POWOLNYM NISZCZENIEM KRAJU! CO MI Z TEGO ZE JEST KAPITALIZM ,KIEDY SIE GO OGRANICZA,POPRZEZ PODATKI,POPRZEZ URZEDASOW CO KRETYNIZMY WYMYSLAJA,TYLKO KORWIN,KONRES NOWEJ PRAWICY,O CZYM PISZE I MOWIE,JUZ OD 10LAT!!!

    Odpowiedz
  • joy(2011-07-18 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    TYLKO KORWIN MIKKE! LUDZIE XZY WY MYSLICIE! GLOSOWAC NA KORWINA,A RAZEM ZWYCIEZYMY TE RZADY DEBIKLI Z PISU I ZLODZIEJI Z PO!!!,POGLADAJCIE NETA KORWINA POSLUCHAJCIE ,POMYSLCIE! CHYBA,ZE WOLICIE BYC DO KOSCI OGRABIANI Z KASY,TAK JAK TO ROBI PO,LOKATY DNIOWE ZNIESIONE,OD 1 STYCZNIA JUZ BEDA! A VAT I TAK POJDZIE W GORE,NIEDAJBOZE PO BY WYGRALA,TO MUROWANE ZADLUZANIE,I SMIERC TEGO KRAJU! PEWNIE JAK USA NIE PODNIOSA LIMITU ZADLUZENIA,CO GROZBE OGROMNEGO KRYZYSU ODLOZONE BEDZIE W CZASIE,TO POSLKA LECI,JAK GRECJA,NA "ZIELONA WYSPE"!!!

    Odpowiedz
  • Myślący samodzielnie(2011-07-17 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    "PiS się niczym nie różni od PO. PiS miał już okazję uprościć prawo, zmniejszyć podatki, zwolnić trochę urzędników. I nic nie zrobił. Trzeba zagłosować na coś innego niż PO, PiS, SLD, PSL."

    Nie zgodzę się z Panem, ponieważ to właśnie prof. Gilowska wprowadziła korzystne dla nas zmiany w podatku od spadków i darowizn, obniżyła składkę rentową dzięki czemu w naszych kieszeniach zostało więcej pieniędzy, obniżyła stawki PIT. Ponadto w sytuacji kiedy ceny paliw szybowały do góry obniżyła akcyzę dzięki czemu choć trochę ulżyła obywatelom i przedsiębiorstwom. Jestem przekonany, że gdyby miała więcej czasu zreformowałaby finanse publiczne naszego kraju. Czego dokonała PO? Zwiększyła niesamowicie zatrudnienie w administracji, dramatycznie zadłużyła kraj, doprowadziła do kolosalnego deficytu budżetowego, zbudowała "niezwykle potrzebne" Orliki, podniosła stawki VAT. W 2008 roku wybuchł kryzys i trzeba było się do niego przygotować. Niestety Tusk i Rostowski zbagatelizowali zagrożenie i oto mamy co mamy. Skoro PiS był taki zły i wszystkie decyzje błędne to podnieśmy PIT do wcześniejszego poziomu, cofnijmy zmiany w podatku od spadków i darowizn, przywróćmy składkę rentową na poprzednim poziomie, zlikwidujmy ulgę prorodzinną. Zobaczymy jak będzie pięknie i różowo. Ciekaw jestem czy bezrobocie spadnie dzięki tym działaniom. Akurat rządu SLD i PiS najwięcej dobrego dl gospodarki zrobiły, a PO wszystko zaprzepaściła.

    Odpowiedz
  • Janusz(2011-07-16 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ja głosuję na Kongres Nowej Prawicy

    Odpowiedz
  • chudy(2011-07-16 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    PO, PiS, PSL czy SLD to jedno i to samo g*wno! Głosujcie na kogoś spoza tej czwórki to może coś się zacznie zmieniać na lepsze!

    Odpowiedz
  • Teutonic Knight(2011-07-16 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    A ja nie zagłosuję ani na PiS ani na PO. Obie formacje są siebie warte. PiS aktualnie krytykuje PO, mizdrzy się do potencjalnego elektoratu, lecz po ewentualnie wygranych wyborach uczyni TO SAMO - podwyższy VAT bez względu na ewentualne protesty społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • Teutonic Knight(2011-07-16 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    A ja nie zagłosuję ani na PiS ai na PO. Obie formacje są siebie warte. PiS aktualnie krytykuje PO, mizdrzy się do potencjalnego elektoratu, lecz po ewentualnie wygranych wyborach uczyni TO SAMO - podwyższy VAT bez względu na ewentualne protesty społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • obiektywny(2011-07-16 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    jeśli w sytuacji, kiedy dług publiczny przekroczyłby 55% pkb i nie byłoby podwyżki podatków, wtedy trzeba by zabierać zasiłki.
    Niech się PIS-anki zastanowią, co będzie bardziej uciążliwe dla najuboższych, o których tak dbają.

    Odpowiedz
  • J(2011-07-16 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    ZA PIS NIE BYŁO TYLE PRYWATYZACJI CO ZA PO

    Odpowiedz
  • j(2011-07-16 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    PEŁO NAS WYKOŃCZY !!!

    Odpowiedz
  • Robert23(2011-07-16 03:55) Zgłoś naruszenie 00

    PiS się niczym nie różni od PO. PiS miał już okazję uprościć prawo, zmniejszyć podatki, zwolnić trochę urzędników. I nic nie zrobił. Trzeba zagłosować na coś innego niż PO, PiS, SLD, PSL.

    Odpowiedz
  • Tadzik(2011-07-15 23:38) Zgłoś naruszenie 00

    Hahahahaha to biedaki się ucieszą ; ] Nie dość że ledwo wiążą koniec z końcem to jeszcze teraz będą przymierać 1 tydzień z głodu w miesiącu :D

    Odpowiedz
  • smok(2011-07-15 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Gratuluje wyborcom PO podwyżki VAT w 2012 roku
    A wszystko po to by nie rządził PIS

    Odpowiedz
  • realista(2011-07-15 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam nadzieję, że PO odejdzie w niebyt na zawsze, jak wygra oczywiście. Odejdzie pozostawiając na Zielonej Wyspie zadowolonych i szczęśliwych obywateli; nie 80% (diagnoza społ. 2011), ale 100%. A nawet 200% jak TV się postara.

    Odpowiedz
  • Polak(2011-07-15 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też głosuje na PiS !!!

    Odpowiedz
  • Mirek(2011-07-15 20:49) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli po wyborach wygranych przez PO , podwyżkę VAT-u mamy jak w banku. Głosuję na PIS

    Odpowiedz