Kontrole skarbowe w zakresie wywiązywania się z obowiązków podatkowych prowadzone są przez cały rok. W czasie wakacji pracownicy skarbówki zwracają szczególną uwagę na ewidencję w kasach rejestrujących.

Czy dozwolona jest kontrola na legitymację

W sklepie podatnika pojawiło się dwóch inspektorów skarbowych. Po okazaniu legitymacji rozpoczęli czynności kontrolne. Czy mieli do tego prawo?

Czy od decyzji można złożyć odwołanie

Podatniczka otrzymała decyzję po kontroli skarbowej. Czy jeśli nie zgadza się z ustaleniami urzędników, może się od niej odwołać?

Czy kontrolę skarbową rozpoczyna urząd

Podatnikowi nie podoba się działalność jego sąsiada. Chciałby swoje wątpliwości przedstawić w urzędzie kontroli skarbowej. Czy to urząd zdecyduje o ewentualnej kontroli?

Czy organy kontroli wystawiają tylko decyzję

U przedsiębiorcy inspektorzy kontroli skarbowej zakończyli czynności. Czy tylko decyzja kończy kontrolę?

Czy kasa musi spełniać warunki użytkowania

Od dwóch miesięcy podatnik używa w prowadzonej działalności kasy fiskalnej. Obawia się kontroli w czasie wakacji. Czy kasa musi spełniać jakieś warunki?

Czy brak ewidencji w kasie jest karany

Podatnik nie rejestruje w kasie fiskalnej wszystkich transakcji. Uważa, że sprzedaży drobnych przedmiotów, np. długopisów, nie opłaca się wpisywać do kasy. Czy za takie działanie są sankcje?

Czy kontrole odbywają się w dni wolne

Od 22 czerwca urzędy kontroli skarbowej rozpoczynają wakacyjną akcję kontrolną Weź paragon. Czy czynności będą prowadzone również w dni wolne?

Czy kontrole mają wykryć nadużycia

Podatnik od początku roku prowadzi działalność gospodarczą w dwóch miejscowościach nadmorskich. Obawia się pracowników urzędu kontroli skarbowej. Czy kontrole tych urzędników mają na celu zwalczanie nadużyć?

Czy ewidencjonować wszystkie transakcje

Podatniczka w kasie fiskalnej rejestruje tylko transakcje powyżej 100 zł. Czy takie działania wpływają na konkurencję między innymi sprzedawcami?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak fiskus kontroluje firmy latem.