Podatnicy, którzy wysłali zeznanie za 2010 rok przez internet, a następnie zorientowali się, że popełnili błąd, powinni złożyć korektę zeznania. Poprawiony PIT mogą wysłać przez internet bez kwalifikowanego e-podpisu

Czy zeznanie za 2009 rok też można skorygować przez internet

Podatnik składając zeznanie za 2010 r. zorientował się, że w zeznaniu PIT-37 za 2009 rok popełnił błąd i musi złożyć korektę. Chciałby przesłać jednak korektę zeznania za 2009 rok przez internet. Czy może? Czy musi podpisać taką korektę e-podpisem z kwalifikowanym certyfikatem?
Czy korektę zeznania papierowego można przesłać przez internet
Podatnik złożył w tym roku zeznanie PIT-36 w formie papierowej. Musi jednak złożyć korektę, ponieważ pomylił się w określeniu wysokości ulgi internetowej. Czy korektę zeznania papierowego może złożyć przez internet? Jakie wymogi będzie musiał spełnić?
Czy małżonkowie również mogą poprawić e-PIT
Mąż złożył w imieniu małżonków wspólne zeznanie roczne przez internet. Okazało się, że nie uwzględnił jednego PIT-11, który dostała żona. Czy może teraz złożyć korektę e-PIT?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak skorygować zeznanie roczne wysłane przez internet
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania