Do godziny 13 w poniedziałek drogą elektroniczną wpłynęło do urzędów skarbowych 931 805 deklaracji podatkowych - poinformowało PAP Ministerstwo Finansów. Deklaracje można składać do północy 2 maja.

Liczba ta obejmuje elektroniczne formularze PIT 28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz PIT 16, 16A i 19A, zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i bez niego - poinformowało Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej.

Według resortu finansów, podatnicy najchętniej korzystają z możliwości wysyłania PIT bez podpisu kwalifikowanego.

Aplikacja e-Deklaracje Desktop lub interaktywne formularze podatkowe wraz z instrukcją ich wypełniania i przesłania znajdują się na stronie systemu e-Deklaracje www.e-deklaracje.gov.pl oraz na stronie www.szybkipit.pl.

Resort finansów przypomina, że zgodnie z Ordynacją podatkową podatek można rozliczać do końca kwietnia

Ministerstwo informuje, że utworzyło kanał resortu finansów na portalu YouTube, gdzie znajduje się m.in. poradnik "PIT przez formularz interaktywny" z opisem, jak złożyć zeznanie on-line, jak wprowadzać dane i otrzymać potwierdzenie złożenia deklaracji. Filmy instruktażowe są również dostępne na profilu www.facebook.com/Szybki.PIT.

Dodatkowo na specjalnej stronie informacyjnej akcji www.szybkipit.pl lub bezpośrednio wpisując http://pytanie.szybkipit.pl można znaleźć aplikację, za pomocą której można zadawać pytania na temat rozliczeń rocznych ekspertom z resortu finansów oraz wymieniać się wiedzą z innymi internautami.

Resort finansów przypomina, że zgodnie z Ordynacją podatkową podatek można rozliczać do końca kwietnia. Jednak w tym roku, ze względu na to, że ostatni dzień kwietnia przypada w sobotę, czyli w dzień wolny od pracy, rozliczyć się można do 2 maja.

Dodatkowo w poniedziałek pracownicy urzędów skarbowych w całym kraju będą pracować dłużej dla wszystkich, którzy osobiście chcą złożyć swoją deklarację podatkową.