Od 1 maja ok. 150 tys. podatników powinno uruchomić kasy fiskalne

30.04.2011, 07:15; Aktualizacja: 30.04.2011, 08:46

1 maja wchodzą w życie przepisy nakazujące rejestrację obrotów za pomocą kas fiskalnych m.in. w gabinetach lekarskich i kancelariach prawnych. Resort finansów szacuje, że w związku z tym ok. 150 tys. podatników powinno uruchomić kasy fiskalne.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • fuv(2011-05-01 21:18) Zgłoś naruszenie 00

  Jezeli chodzio kler i ojca z Torunia to maja woreczki lecz dno nie jkest zaszyte. Datki nalezy wrzucac, a jak woreczek sie zapelni to beda podatki pllacic i o co chodzi?

  Odpowiedz
 • kaz(2011-04-30 11:26) Zgłoś naruszenie 00

  Nie uwierzę, aż nie zobaczę.

  Odpowiedz
 • ŚLĄZAK(2011-05-01 05:49) Zgłoś naruszenie 00

  ...albo RECEPTA ..albo PARAGON...

  Odpowiedz
 • irtur(2011-05-01 07:35) Zgłoś naruszenie 00

  A co z finansami kleru - nadal mają raj podatkowy

  Odpowiedz
 • republikanin(2011-04-30 20:59) Zgłoś naruszenie 00

  Dnia 27.04.2011, jak informują media, zapadła decyzja Komisji Europejskiej, dotycząca zasad ograniczenia emisji CO 2. Określa ona limity emisji dwutlenku węgla, po przekroczeniu których przedsiębiorstwa będą musiały kupować dodatkowe zezwolenia.

  System ten jest niezwykle niekorzystny dla Polski, bowiem - według danych Ministerstwa Gospodarki - 93 procent energii elektrycznej w naszym kraju jest produkowane z węgla. Nie ma zatem realnej możliwości, by w najbliższych latach udało się osiągnąć limity emisji oczekiwane przez Unię Europejską.

  Fakty te znane są nie od dziś, potwierdzają je liczne eksperckie opracowania. Mimo to podczas szczytu w Brukseli w grudniu 2008 roku premier Donald Tusk zgodził się na przyjęcie rozwiązań dla Polski skrajnie niekorzystnych.

  Na skutek tych zaniechań, przypieczętowanych wspomnianą powyżej decyzją Komisji Europejskiej, wiele polskich przedsiębiorstw znajdzie się na granicy bankructwa. Osiągnięcie wyśrubowanych limitów okaże się bowiem dla nich nie do zrealizowania, a koszty zakupu dodatkowych zezwoleń będą bardzo wysokie. Sytuacja ta niewątpliwie doprowadzi również do podwyżek cen energii elektrycznej oraz cen wielu innych produktów, co dotkliwie odczują wszyscy Polacy. Konieczność poniesienia przez przedsiębiorstwa dodatkowych kosztów spowoduje również utratę wielu miejsc pracy. Zaakceptowane przez rząd Donalda Tuska priorytety polityki klimatycznej okażą się kosztowne dla nas wszystkich i przyczynią się do obniżenia konkurencyjności polskiej gospodarki.

  Problemy te poruszałem wielokrotnie w wystąpieniach na forum Parlamentu Europejskiego i w interpelacjach kierowanych do Komisji Europejskiej. Podczas debaty zadawałem również pytania komisarz do spraw działań w dziedzinie klimatu Connie Hadegaard. Jestem przekonany, że restrykcyjna polityka klimatyczna okaże się dla niektórych krajów członkowskich, w tym Polski, bardzo kosztowna, odbije się niekorzystnie na tysiącach polskich przedsiębiorstw i doprowadzi do trwałego zahamowania rozwoju polskiej gospodarki. Można powiedzieć, że będzie to hekatomba poniesiona przez polską gospodarkę.

  Wobec problemów tych polski rząd jest skrajnie nieefektywny, nie potrafi im przeciwdziałać, skazując tym samym polską gospodarkę na to, że stanie się znacznie mniej konkurencyjna niż gospodarki państw zachodnich. Zamiast do rozwoju kraju doprowadzi to do obniżenia poziomu życia Polaków

  Zbigniew Ziobro
  Poseł do Parlamentu Europejskiego

  Odpowiedz
 • Pio(2011-04-30 15:01) Zgłoś naruszenie 00

  PAP coraz bardziej mniej wiarygodne. Otóż lekarze prowadzący własną działalność gospodarczą (czyli indywidualną praktykę lekarską / dentystyczną) mogą rozliczać się również na zasadzie karty podatkowej, jeżeli zarabiają poniżej 40 tyś zł. Ale ponieważ karta podatkowa zwalnia z prowadzenia ewidencji, to taki lekarz, może "nie wiedzieć" że przekroczył ten limit i kasy nie potrzebuje. No ale taka uwaga byłaby już "wywrotowa" i antyspołeczna.. PAP.. ach ten PAP.. bardzo pro-rządowy się stał

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane