Rozstrzygnięto konkurs podatkowy Tax’n’You zorganizowany przez firmę KPMG. Z problemami podatkowymi zmierzyło się 12 finalistów. Poza nagrodami rzeczowymi otrzymali możliwość praktyki w KPMG oraz publikacji artykułu na łamach „DGP”.
Czwarta edycja konkursu podatkowego dla studentów Tax’n’You zorganizowanego przez firmę KPMG pod patronatem „Dziennika Gazety Prawnej” została zakończona.
Do ścisłego finału, który odbył się 15 kwietnia, wyłoniono 12 uczestników. Zmierzyli się oni z zadaniami, które często stawiane są profesjonalnym doradcom podatkowym. Uczestnicy zostali losowo podzieleni na 4 trzyosobowe zespoły. Każdy z zespołów wylosował jeden kazus i opracowywał odpowiedzi na 7 załączonych pytań. Następnie każdy z finalistów przedstawiał rozwiązanie na 2 pytania w formie ustnej prezentacji przed kapitułą konkursu. W kapitule zasiedli: prof. dr hab. Hanna Litwińczuk z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Piotr Wojciechowski, dyrektor finansowy i członek zarządu Shell Polska Sp. z o.o., Tomasz Ostrowski z Group Finance Director Kulczyk Holding SA, Part of Kulczyk Investments SA, Marek Kutarba, zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej”, Peter Kay, szef działu doradztwa podatkowego KPMG w Polsce.
Uczestnicy byli oceniani przede wszystkim za praktyczną znajomość prawa podatkowego, ogólną wiedzę na temat wydarzeń gospodarczych w Polsce i na świecie, umiejętności prezentacyjne i komunikacyjne oraz pracę w zespole. Finaliści po raz kolejny mogli się przekonać, że praca nad projektem doradczym oprócz wiedzy merytorycznej wymaga także solidnych umiejętności organizacji pracy własnej, skutecznego i szybkiego działania w zespole, a także doskonałej komunikacji.
Na ostateczną ocenę finalistów oraz decyzję o przyznaniu nagród wpływ miała łączna ocena obserwatora grupy i kapituły konkursu.
Spośród finalistów kapituła konkursu wyłoniła trzy zwyciężczynie. Nagrody główne otrzymali: I miejsce – Marcelina Szwed, Uniwersytet Jagielloński, II miejsce – Katarzyna Szlachta, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, III miejsce – Magda Wróbel, Uniwersytet Śląski.
Poza nagrodami rzeczowymi wszystkim uczestnikom finału IV edycji konkursu Tax’n’You zaproponowano płatne praktyki w dziale doradztwa podatkowego w jednym z biur KPMG w Polsce. Zwyciężczynie jako nagrodę dodatkową otrzymały możliwość opublikowania tekstu w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.