Podatnicy, którzy w ubiegłym roku wykazali się hojnością i przekazali darowizny, mogą uwzględnić je w zeznaniu rocznym. Odliczeniu od dochodu podlegają darowizny przeznaczone na cele określone w ustawie o PIT.

Czy każda darowizna pomniejszy dochód

W ubiegłym roku podatniczka przekazała dwie darowizny po 3 tys. zł na organizację pożytku publicznego działającą w jej miejscu zamieszkania. Chciałaby odliczyć ją od dochodu w zeznaniu podatkowym. Czy każdą darowiznę można ująć w zeznaniu podatkowym?

Czy istnieje kwotowy limit odliczenia

Podatnik przekazał 8 tys. zł darowizny na budowę kościoła. Uzyskał dochód w wysokości 60 tys. zł. Czy odliczenie darowizny w rocznym PIT jest limitowane?

Czy odliczyć darowiznę zagraniczną

Podatnik przekazał darowiznę na rzecz organizacji pożytku publicznego działającej w Wielkiej Brytanii. Czy może odliczyć ją od dochodu?

Czy należy podać dane obdarowanego

Małżonkowie w 2010 roku przekazali na rzecz swojej parafii darowiznę w kwocie 5 tys. zł. Czy w zeznaniu podatkowym trzeba wpisać, komu przekazało się darowiznę?

Czy zwrot darowizny trzeba zgłosić

Parafia oddała podatnikowi darowiznę, którą odliczył od dochodu w PIT za 2009 rok. Czy obdarowany powinien o tym zawiadomić urząd skarbowy?

Czy za krew jest jeden ekwiwalent

W 2010 roku podatnik oddał honorowo 2 litry krwi i 10 litrów osocza. Czy przy odliczeniu tej darowizny od dochodu stosuje się jeden ekwiwalent?

Czy można odliczyć całą darowiznę

Podatnik przekazał darowiznę na działalność charytatywno-opiekuńczą kościoła w wysokości 7 tys. zł. Czy taką darowiznę można odliczyć w całości?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak w rocznym zeznaniu PIT ująć przekazane darowizny.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.