PIT 2010: Urzędy skarbowe ograniczają ulgę rehabilitacyjną

17.03.2011, 03:00; Aktualizacja: 18.03.2011, 14:45

W zeznaniu PIT za 2010 rok można odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatki na sprzęt rehabilitacyjny. Fiskus żąda zaświadczeń od lekarza, potwierdzającego cechy tych urządzeń. Ustawa o PIT nie uzależnia odliczenia od posiadania takiego zaświadczenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Pan B(2011-03-17 08:20) Zgłoś naruszenie 10

    ZUS cudownie uzdrawia i okrada jak okradał, PFRON defrauduje jak defraudował, Skarbowy zmniejsza ulgi itd. Może od razy uruchomić Obóz Koncentracyjny dla Inwalidów? To nie humanitarne zabijać powoli z takim cynizmem!

    Odpowiedz
  • Donald Tusk już tak się uPOdlił że(2011-03-17 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    z z powodu długów budżetowych żeruje nawet n osobach najbardziej biednych i poszkodowanych przez życie -fuj co za wstrętny typ.
    Oszust narobił niebotycznych długów budżetowych budując nikomu po roku 2012 niepotrzebne stadiony aby zaspokoić grupy lobbingu kiboli i medialne.
    Buduje je bez Referendum nakazanego w Art 128 Konstytucji -przy znacznych wydatkach państwa a teraz co czytamy...

    Odpowiedz
  • leżący za 153 zł(2011-03-17 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO OD 6 LAT NIE JEST WALORYZOWANY ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY WYPŁACANY PRZEZ MOPS I WYNOSI 153 ZŁ A DODATEK PIELĘGNACYJNY WYPŁACANY PRZEZ ZUS I KRUS COROCZNIE 186.71ZŁ ---TO TEŻ SĄ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE O KTÓRYCH RZĄD PREMIER I MIN. FEDAK ZAPOMNIELI ---TO JEST DYSKRYMINACJA RASOWA ZE WZGLĘDU NA CHOROBE LUDZI CHORYCH OBŁOŻNIE I TRWALE

    Odpowiedz
  • Nina(2011-03-17 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    Zabrał niepełnosprawnym dotację do rehabilitacji?raz w roku mogłam być rehabilitowana nie stac mnie na 2000 tys zapłacenie 14 dniowego turnusu rehabilitacyjnego! 80 milionów zabrał w 2011 roku kalekom ! Nie zagłosuję na PO!

    Odpowiedz
  • Nina(2011-03-17 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację - leżący - w sprawie zasiłku pielegnacyjnego 153 zł od lat- mamy posła na wózku z PO co do ch...y tam robi!

    Odpowiedz
  • Ela(2011-03-17 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie ! Dlaczego Urząd Skarbowy rozlicza ulgę rehabilitacyjną tzw kilometrówką /mam 3 razy wyjazdy na rehabilitację,wykonanie zabiegow wlasnosc samochodu a oni licza km razy 0,84 gr Czy zgodnie ?

    Odpowiedz
  • H(2011-03-17 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    Nie urząd ogranicza ulge tylko kontroluje wydatki podatnika na rehabilitacje.
    Trudno uznać -maść ze świstaka za lek ratujacy życie.

    Odpowiedz
  • Yoda(2011-03-17 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    I kto by pomyślał, że urzędnicy z US znają się na medycynie i rehabilitacji...

    Odpowiedz
  • nmd(2011-03-17 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    -maść ze świstaka nie ratuje życia, ALE UŁATWIA ŻYCIE NIEPEŁNOSPRAWNEMU - łagodzi ból

    Odpowiedz
  • Anastazja(2011-03-17 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Tej ulgi w tej formie nie powinno Nie mogą z niej korzystać osoby, które nie maja samochodu a często korzystają z pomocy sąsiadów w podwiezieniu na rehabilitacje.Ci muszą mieć rachunki, których sąsiad nie wystawi, taxi to. za droga sprawa. Znam osoby, które odliczą ulgę bo maja w garażach nawet bardzo drogie auta, te które nie mają, /mój mąż po wypadku nie może prowadzić samochodu/ a i nie bardzo nas stać na samochód nie może skorzystać z ulgi.Zresztą większość ulg jest dla bogatych, bo biedni nie mają z czego odpisać.

    Odpowiedz
  • ewa(2011-03-17 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    ZGADZAM SIĘ , OSOBY CHORE POBIERAJACY RENTE SOCJALNĄ I ZASIŁEK PIELEGNACYJNY SĄ DYSKRYMINOWANI ,
    JAK MOŻNA TAK TRAKTOWAĆ LUDZI.

    DLACZEGO NIE MAJĄ TAKICH PRAW JAK RENCIŚCI Z TYT. NIEZDOLNOŚCI DO PRACY.

    ZNAM OSOBIŚCIE RENCISTĘ Z KOŁA. ORZECZENIE PRZEZ ORZECZNIKA Z KONINA , który tak naprawde tylko raz był chory / pobyt w szpitalu 8 dni/

    Nigdy przedtem ani potem nie był na zwolnieniu lekarskim
    Pracuje na cały etat i pobiera rentę.
    ZDROWY JAK KOŃ, żadnego zwolnienia , tylko od czsu do czasu prywatna wizyta u lekarza / ważnego/

    MOŻE ZUS sprawdzi tych chorych pracujących.

    Odpowiedz