Czy są zmiany w druku PIT-28 za 2010 rok

Podatnik po raz drugi będzie wypełniał PIT-28. Ma kilka formularzy z rozliczenia za 2009 rok. Czy coś zmieniło się w druku obowiązującym w tegorocznym rozliczeniu?

Czy zmieniło się przekazywanie 1 proc.

Podatniczka chce przy wypełnianiu PIT-28 przekazać 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Czy zmieniło się coś w przekazywaniu 1 proc.?

Czy wszystkie przychody ująć w PIT

Podatnik prowadzi firmę, którą rozlicza na zasadach ryczałtu (stawka 17 proc.). Dodatkowo – poza firmą – wynajmuje mieszkanie. Od uzyskanych przychodów z najmu też płaci ryczałt. Czy wszystkie przychody – z firmy i najmu – może wykazać w jednym zeznaniu PIT-28?

Czy ryczałtowiec ma prawo do ulg

Podatnik po raz pierwszy będzie wypełniał PIT-28. Czy ma prawo do skorzystania z jakichś ulg podatkowych?

Czy ryczałtowiec odlicza składki zdrowotne

Podatnik przez dwa lata opłacał PIT z prowadzonej firmy na zasadach ogólnych. W tym roku będzie rozliczał się jako ryczałtowiec w PIT-28. Czy może dokonać jakichś odliczeń od ryczałtu, np. składki zdrowotnej?

Czy najem opodatkować jedną stawką ryczałtu

Podatnik będzie rozliczał w PIT-28 przychody uzyskane z najmu. Czy te przychode są objęte jedną stawką ryczałtu?

Czy jest termin do złożenia PIT-28

Podatnik pierwszy raz będzie składał PIT-28. Czy przepisy wskazują termin na dokonanie takiego rozliczenia?

Czy w PIT-28 można wykazać kilka stawek

Podatnik prowadzi firmę opodatkowaną ryczałtem. Zakres biznesu powoduje, że podatnik musi stosować kilka stawek podatkowych. Czy są zasady dokonania rozliczenia w takiej sytuacji?

o jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak uniknąć błędów, rozliczając ryczałt ewidencjonowany.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.