Trzeba udowodnić, że sprzedaż na Allegro jest dokonywana prywatnie

24.11.2010, 03:00; Aktualizacja: 24.11.2010, 09:56

Jeżeli podatnik utrzymuje, że część rzeczy sprzedanych na aukcji internetowej była prywatna, używana i nie była działalnością gospodarczą, to musi to udowodnić.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Drak(2010-11-24 13:23) Zgłoś naruszenie 10

    Polska to chory kraj i choć mógłbym mieć moją firme w RP to chyba bym był idiotą gdybym ją przenósł z UK, kraj który przy Polsce jest rajem nie tylko podatkowym ale i kulturowym, wypełnienie podatku za zeszły rok zajęło mi 10 minut przed komputerem, urzędu nigdy na oczy nie widziałem. Pozdrawiam wszystkich braci Polaków walczących z okupanckim systemem skarbowym III RP.

    Odpowiedz
  • weronika(2012-10-17 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/masz-konto-na-allegro-nie-ukryjesz-sie.html ->Czy ktoś się może orientuje czy opisany tu program już dział/kiedy ma zostać wprowadzony? Czy tu tylko był taki straszak, czy faktycznie aukcje mogą być monitorowane aż tak bardzo?

    Odpowiedz
  • ASAN(2010-11-24 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    TAK GNOI SIĘ LUDZI !!! TU SĄDY WIEDZĄ, JAK KARAĆ, ALE TAKICH JAK MIRO, ZBYCHO ITP TO ... UMORZENIE !!! NIEWINNE BIEDACTWA!!! LUSTRACJA NIEZBĘDNA, BO SĄDY SĄ ZALEŻNE OD OBECNEJ WŁADZY- ONA IM PŁACI WYSOKIE GAŻE !!! A KARANIE TYCH BIEDAKÓW, TO POZORY PRACY !!!

    Odpowiedz
  • uchachany(2010-11-24 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, że nie trzeba jeszcze udowadniać, że nie jest się koniem...;)

    Odpowiedz
  • wjw(2010-11-24 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    albo wielbłądem.

    Odpowiedz
  • $(2010-11-24 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Podatnik musi udowadniać, pacjent w szpitalu musi udowadniać, może by tak fiskus i szpital zaczęły udowadniać.

    Odpowiedz
  • kam(2010-11-24 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Przeciez w naszym sys prawnym obowiązuje domniemanie niewinnosci//

    Odpowiedz
  • melkor(2010-11-24 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    podobno w państwie prawa każdy z domniemania jest niewinny a winę trzeba mu udowadniać... czyli to zasranym obowiązkiem US powinno być udowodnienie czegokolwiek a nie odwrotnie!!!

    Odpowiedz
  • SCEPTYK(2010-11-24 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Tak to jest, gdy prawo jest niespójne i można je dowolnie interpretować! Nie mam zielonego pojęcia, w jaki sposób Allegrowicze mają udowodnić, że sprzedaż na tym portalu, nie ma charakteru działalności gospodarczej! Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze! Jak zwykle, działania Urzędu Skarbowego, to zamach na kasę obywatela RP...

    Odpowiedz
  • Morpheus(2010-11-24 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Po prostu trzeba przejść na eBay. Większa giełda, trudniej złapać obywatela i udowodnić mu że prowadził działalność gospodarczą. Allegro jest sprzężone z Urzędem Kontroli Skarbowej, więc jak zaczniesz więcej sprzedawać przez Allegro to sam na siebie doniesiesz. Po prostu twoje dane osobowe lądują na pulpicie inspektora wywiadu skarbowego.

    Odpowiedz
  • Znowu wykorzystywanie sądów(2010-11-24 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    Allegro stało się w wielu wypadkach możliwością wysprzedaży . Na zachodzie taka sprzedaż nazywa się sprzedażą garażową. b jest to możliwością wysprzedaży zalegających gratów za które sprzedający zapłacił podatek. Wysprzedając zalegający towar za który zapłaciłem VAT taki czy inny nie muszę mieć dowodu zakupu. Sędzia wydał wyrok na zamówienie.

    Odpowiedz
  • Allegrowicz(2010-11-25 02:28) Zgłoś naruszenie 00

    Wedlug mnie wystarczy, jak Allegro wprowadzi zaznaczana opcje przy sprzedarzy, aukcja prywatna.

    Odpowiedz