Błędna egzekucja przedawnia podatek

11.10.2010, 03:00

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania egzekucyjnego, które zawiera błędy, umożliwia podatnikowi uchylenie się od zapłaty zaległego podatku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • J.M. z Bielska Białej.(2011-06-22 01:52) Zgłoś naruszenie 10

  Andrzeju głupku, nie mieści ci się w łepku, że po wykonaniu dużej i kosztownej pracy kontrahent nie płaci, a ty chcąc wystąpić do sądu musisz wystawić fakturę, w której jest też niemały podatek, którego też nie zapłacisz? A sprawa sadowa trwa pięć lat. Albo więcej. No tak, i wtedy właśnie żyjesz ty, a nie ten kto zabrał twoja robotę za darmo, czyimś kosztem co jest niemoralne i narusza konstytucyjną równość wobec prawa, to jest prawa złodzieja do kradzieży a uczciwego do uczciwości czyli każdemu według potrzeb . Oczywiście w normalnych krajach nie płaci się podatku, jeśli nie otrzymało się pieniędzy, ale tu gdzie premierem jest podwórkowy piłkarz, a obywatele to Andrzeje głupki ? Kazupedycznie i przydawkowo pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • ...(2010-10-11 06:30) Zgłoś naruszenie 00

  Co za nierzetelny artykuł! Wszczęcie postępowania egzekucyjnego NIE PRZERYWA terminu biegu przedawnienia. Autor miesza tu niekonsekwentnie pojęcia egzekucji i postępowania egzekucyjnego, a do tego nie bardzo ogarnia grunt Ordynacji podatkowej. Owszem, postępowanie egzekucyjne jak i egzekucja muszą być wszczęte jak bozia (ustawa) nakazuje, ale dopiero skuteczne zastosowanie środka egzekucyjnego przerywa bieg terminu przedawnienia i to wtedy, gdy zobowiązany został o tym fakcie powiadomiony w prawidłowy sposób.

  Odpowiedz
 • Zainteresowany(2010-10-11 07:32) Zgłoś naruszenie 00

  Co to znaczy skuteczne? Przepis art. 70 par. 4 O.p. mówi o zastosowaniu środka egzekucyjnego, o którym ma być powiadodomiony podatnik i tyle. To interpretacja czy wynika z innego przepisu?

  Odpowiedz
 • fiscipius(2010-10-11 19:19) Zgłoś naruszenie 00

  Cóź w tym złego. Albo dba się o dochody, albo palikotyzuje prawo w "przyjazne państwo" dla krętaczy kosztem pożądnych podatników..

  Odpowiedz
 • Sowiecki agent WSI Komorowski(2010-10-11 19:56) Zgłoś naruszenie 00

  A czy lewackie i PObarwione lewactwo tzw.libertynstwo zlodziei,szabrownikow,zaprzancow bedzie scigane? Przeciez te kanalie niby reprezentuja jakis rzad (nierzad) ,wiec odpowiedzialnosc szczegolna,a oni cigle sprzedaja obcym najcenniejsze majatki Polski i likwiduja Polske.

  Odpowiedz
 • SJ(2010-10-11 21:50) Zgłoś naruszenie 00

  Powinno być zapisane w Państwie Prawa nad Wisłą wyrażne jeżeli jest okres 5 letni przedawnienia, to nikomu nie można żadnymi trykami jak widać też naciąganymi kombinacjami tego okresu przedłużać, aby organy te też były przejrzyste i miały klarowne decyzje , uczciwe wg Obywatela. Jak chce się , aby Obywatel był uczciwy do tych organów. 5 lat to jest tyle czasu aby organy te jeżeli mają argumenty zasadne, sprawdziły deklaracje, a nie wiecznie różnymi też interpretacjami (często rozbieżnymi ) stresowali Obywateli. Niech się też wezmą za właściwe, czytelne , jasno napisanie dla Obywatela ustawy, aby nie trzeba było wydawać nad i pod interpretacji , bo to świadczy , że ktoś żle opracował przepis, powinień za to ponieść odpowiedzialność. Zły przepis, to szkodliwy przepis dla ludzi i Państwa Prawa.

  Odpowiedz
 • Andrzej(2010-10-11 22:13) Zgłoś naruszenie 00

  Zasada prawa podatkowego jest jasna zasadą jest płacenie podatku a przypadki jego niepłacenia należy wykładać ściśle. Kto nie płaci należnych podatków żyje kosztem innych a jest to poprostu nieuczciwe. Nie trudno zauważyć, że narusza Kontytucyjną zasadę równości wobec prawa. Realia życiowe są takie, że większość urzędników niezbyt gorliwie podchodzi do swoich obowiązków natomiast grupa cwaniaków chętnie z tego korzysta. Oczywiście istotne błędy wykluczają przerwanie przedawnienia i w całości podzielam poglądy M. Gromoli. Istotność moim zdaniem polega na niemożliwości ustalenia dochpdzonego zobowiązania lub uniemożliwieniu dochodzenia praw. Reszta to kauzypedyczne przydawki.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane