Podwyżka VAT: 36 groszy dziennie na ratowanie budżetu

16.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 16.08.2010, 09:44

Skutek podwyżki VAT z punktu widzenia portfela przeciętnej polskiej rodziny to będzie obciążenie nieprzekraczające kilkunastu groszy dziennie – zapewniał na początku sierpnia premier Donald Tusk tuż po ogłoszeniu decyzji o zmianie stawek podatku z 22 na 23 proc. Od tamtej pory redakcja „Dziennika Gazety Prawnej” zachodzi w głowę, w jaki sposób szef rządu wyliczył taką kwotę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • taka jest prawda(2010-08-16 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    kazdy gnój z PO powinien płacić 1 zł dziennie w ramach poparcia PO

    Odpowiedz
  • POLAK1000(2010-08-16 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO TUSK I SPÓŁKA---MĄKA Z ROGALEM O 0.50 ZŁ DROŻSZA KAPUSTA O 300PROCENT DROZSZA WARZYWA CODZIENNEGO UŻYTKU ŚR. O 150 PROCENT DROZSZE CHLEB O 0.35 ZŁ DROZSZY---PROSZĘ PODAC PRZYKLADY CO POTANIAŁO BO PODROZAŁO WSZYSTKO JUZOD SRODKOW CZYSTOSCI PO ZYWNOŚC BO O UBIORZE TO NIE MAM POJĘCIA BO NIC NIE KUPOWAŁEM

    Odpowiedz
  • Wy będziecie ratować budżet a ten POlityczny złodz(2010-08-16 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    będzie budował sobie i kolesiom- stadiony na których budowanie nawet w referendum przy okazji wyborów nie uzyskali zgody choć Konstytucja mówi wyraźnie że w sprawach w których państwo ponosi koszty -wysokie koszty powinno być referendum.
    Donald kocha latać za piłka to niech płaci!

    Odpowiedz
  • A Na TRUPACH KTO chce zaoszczędzić?(2010-08-16 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    jak donosi GP Rząd Donalda chce obnizyć także o połowę zasiłki POgrzebowe -spodziewają się dużo Trupów?

    Odpowiedz
  • Tulipan(2010-08-16 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz będę miała problem,Czy się leczyć i nie żreć,czy żreć i się nie leczyć.Na jedno wyjdę tak czy siąk to zdechnę.Z głodu albo z choroby.Dziękuję wam PO-wcy za eutanazję w majestacie prawa.

    Odpowiedz
  • d15(2010-08-16 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Donek i jego watacha nic nie potrafi. To człowiek, który na debacie z Kaczorem bronił ludzi, którzy nie mogą założyć firmy w jeden dzień.

    Jak człowiek, który w życiu nie prowadził biznesu może potrafić liczyć pieniądze? Żadna z łajz, które zasiadają w trybunach sejmowych, która nie walczyła z systemem nigdy nie będzie rozumiała problemów z jakimi borykają się ludzie.

    Odrazam głosowanie na ludzi, którzy nigdy nic nie osiągnęli. Tacy nieudacznicy nigdy się nie wezmą do roboty. Zawsze będą czekać aż inni to zrobią.

    Bądźmy rozsądnymi wyborcami, wybierajmy tak aby się tego nie wstydzić.

    Odpowiedz
  • hawk(2010-08-16 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    Wyliczył? Fenomen, to jest? Czy ...?

    Odpowiedz
  • ibng(2010-08-16 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    no to zacznijcie mysleć: zus zagranicą !!!

    Odpowiedz
  • Zbynio(2010-08-16 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Zdaje się, że rozszyfrowałem te kilkanaście groszy dziennie z podwyżki VAT. Otóż Tusk ma rację a ekonomiści się mylą, moim skromnym zdaniem. Już kiedyś pisałem jak to interpretować. Otóż dzieląc 5.5 miliarda zł przez liczbę ludności-38.2 miliona przez liczbę dni w roku wychodzi jakieś 38 a może 39 groszy. Proszę jednak pamiętać, że jest to 38 groszy na DOBĘ. Ponieważ doba składa się w połowie z dnia, w połowie z nocy to te 38 należy podzielić przez 2 aby otrzymać 19 groszy na dzień - o czym mówił Tusk, ale także 19 groszy na noc-o czym Tusk zapomniał powiedzieć. Proste jak drut!!!.

    Odpowiedz
  • 100LATEK(2010-08-16 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    PO ODUCZY POLACZKOW GODNEJ SMIERCI BO CHCE ZNACZNIE ZABRAC ZASIŁEK POGRZEBOWY ---ZOSTALY DARMOWE KARTONY ZE SKLEPOW ---OTO DO CZEGO ŁOBUZY Z TUSKIEM NA CZELE OBNIZAJA GODNOSC POCHOWKU

    Odpowiedz