Czy przy nieużytkach składa się informację

Osoba fizyczna posiada nieużytki. Czy ma obowiązek złożyć informację o nieruchomościach?

Czy wójt powinien zmienić decyzję

Podatnik posiada grunty, które zgodnie z ustawą o podatkach i opłatach lokalnych są zwolnione one z podatku od nieruchomości. Wójt gminy wydał decyzję podatkową. Podatnik sprawdził w ewidencji i okazało się, że są tam błędne dane. Czy wójt powinien zmienić decyzję?

Czy producenci rolni składają deklarację

Grupa producentów rolnych posiada budynki wykorzystywane na prowadzenie działalności w zakresie sprzedaży produktów wytworzonych przez jej członków. Czy muszą oni składać deklaracje na podatek od nieruchomości?

Czy nieużytki firmy są zwolnione z podatku

Firma posiada nieużytki, na których prowadzi działalność gospodarczą. Czy może skorzystać ze zwolnienia z podatku od nieruchomości?

Czy od altany jest podatek

Osoba fizyczna posiada działkę i budynek na terenie rodzinnego ogrodu działkowego poza miastem. Budynek ma powierzchnię 27 mkw. Czy należy od niego zapłacić podatek od nieruchomości?

Czy organizacja musi płacić fiskusowi

Organizacja pożytku publicznego ma budynek, w którym prowadzi swoją działalność. Czy musi od niego zapłacić podatek od nieruchomości?

Czy centrum podlega opodatkowaniu

Przedsiębiorstwo ma status centrum badawczo-rozwojowego. Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kto skorzysta ze zwolnienia z podatku od nieruchomości.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.