Raport NIK: państwo traci na karuzeli podatkowej

autor: Anna Marszałek06.05.2010, 03:00

Minister finansów i urzędy skarbowe za słabo przeciwdziałają oszustwom podatkowym – twierdzi NIK w najnowszym raporcie na temat podatku VAT w obrocie unijnym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • jRa(2010-05-06 18:15) Zgłoś naruszenie 00

  A czegóż kontrolerzy NIK się spodziewali - skoro w myśl ustawy o swobodzie działalności gospodarczej autorstwa słynnego adasia s. z PO jednostki kontrolne ścigające również tych właśnie przekrętasów odpowiedzialnych za przestępstwa karuzelowe muszą ich najpierw łaskawie uprzedzić o planowanej kontroli na 7-dni przed jej rozpoczęciem - to tak w myśl hasła PO "oby wszystkim żyło się lepiej" - przekrętasom oczywiście. A te 7-dni to w sam raz czas aby wyczyścić co trzeba i zrobić "porządek w papierach"- ale chyba o to właśnie chodziło adasiowi s. i innym zainteresowanym platformersom.

  Odpowiedz
 • serrrr(2010-05-06 17:03) Zgłoś naruszenie 00

  do wjw - czy ty wiesz jakie ty glupoty piszesz?

  Odpowiedz
 • wjw(2010-05-06 11:21) Zgłoś naruszenie 00

  Oszustw byłoby mniej gdyby wreszcie wprowadzono zasadę rozliczania VAT dla wszystkich tak jak małym podatnikom. Nie zapłaciłeś faktury nie rozliczasz VATu. Takie proste.Ale widocznie decydenci też mają w tym interes żeby tego nie zmieniać.

  Odpowiedz
 • bulba(2010-05-06 08:54) Zgłoś naruszenie 00

  do 3: xylon - nie jest tak żle - Tak marnuje się publiczne pieniądze! - 30 milonów zł na zaproszenia na wybory! Data publikacji: 05.kwietnia .2010 19

  -- www.markd.pl/afery-po

  pozycja 238. -Jak PO chce zmarnować 30 milionów. Czy ktoś z Państwa potrzebuje zaproszenia na wybory?

  Odpowiedz
 • YOSSARIAN(2010-05-06 08:54) Zgłoś naruszenie 00

  To teraz, może pora przyjrzeć się pracy organów celnych, co do wypełniania zadań zarówno w zakresie cła, jak i akcyzy - skontrolować skuteczność poboru i policzyć straty z tytułu błędnych decyzji. Aczkolwiek, można zauważyć, że niektórzy dyrektorzy izb celnych doskonale wyczuwają zagrożenia płynące z kryzysowej sytuacji finansów publicznych. Np. z białostockiej izby celnej dochodzą wieści, że bardzo intensywnie przebiegają ćwiczenia funkcjonariuszy z musztry wojskowej. Zapewne z tego powodu, że wyczerpano już pomysły na podniesienie podniesienie autorytetu kadry kierowniczej. Do straszenia zmianami kadrowymi realizowanymi z inspiracji jednego z zastępców dyrektora wszyscy celnicy już przywykli, a klienci twierdzą, że im to zwisa, bo ich zawsze wcześniej czy później, choćby na drodze sądowej, obroni prawo. Jeśli dyrekcja izby uważa, że w tej służbie, która mimo używania mundurków, uprawnień służby mundurowej nie posiada, oddawanie honorów starszym stopniem i sprężyste defilowanie stanowi istotny wkład do ratowania budżetu, to...pogratulować pomysłu na tą formę, ale chyba tylko relaksu, w godzinach pracy! W następnej kolejności szkolenia proponuję przećwiczyć czołganie pełzaniem przed przełożonym, z podaniem o podwyżkę, bądź projektem decyzji.

  Odpowiedz
 • xylon(2010-05-06 08:28) Zgłoś naruszenie 00

  Brak przejrzystości to woda na młyn dla przekrętów,korupcji.Rządowi który przez 3 lata pokazał że korupcja mu nie straszna biorąc w niej czynny udział kompletnie nie zależy aby to zmienić.W innych krajach taki raport NIK jest sygnałem i podstawą do zmian,u nas jest tylko raportem,jednym z tysięcy dotychczas opracowanych i upublicznionych.

  Odpowiedz
 • Jakim oszustom -oszustom POdatkowym?(2010-05-06 08:24) Zgłoś naruszenie 00

  -co POdatki sobie na płace POrzyznawali ?
  Państwo dziadowieje ,zakłady pracy zamykają -stocznie stają ,zakłady energetyczne zawieszają produkcje bo nie stać je na kary za rzekomy CO2,
  a Donald dla najbogatszych wprowadził Liniowy i chciał zlikwidować kominówke (tylko mu Prezydent nie pozwolił).

  Poczytajcie ,taki bogaty kraj jak Wielka Brytania :"Wielka Brytania drenuje kieszenie najbogatszych-Obecnie Wielka Brytania ma cztery stawki podatku dochodowego 10, 20, 40 i 50 proc. "
  - no ale Donald wie lepiej jak Was omamić i kraj "bogatszym" dla siebie zrobić!Przecież Ci Brytyjczycy to "głupcy".

  Odpowiedz
 • bulba - a im rośnie ?(2010-05-06 08:17) Zgłoś naruszenie 00

  Czyzby hasło 'robta co chceta ' stało się obowiazująca ideologią rzadu ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane