Podatnik, który popełnił błąd w rocznym zeznaniu podatkowym, musi je poprawić. Nie ma znaczenia, czy pomyłkę zauważył sam podatnik, czy też urząd skarbowy.

Czy korektę składa tylko podatnik

Pracodawca wypełnił PIT-40 za trzech swoich pracowników. Niestety w dwóch się pomylił przy wpisywaniu kwoty przychodu. Czy korektę deklaracji może złożyć tylko podatnik?

Czy urząd skoryguje złożony PIT

Urząd skarbowy zauważył trzy błędy w deklaracji podatnika. Podatnik wpisał nieprawidłowo NIP, nie podpisał zeznania i źle zaokrąglił podstawę opodatkowania. Czy urząd skarbowy może sam skorygować roczny PIT?

Czy można zawiesić prawo do korekty

Urząd skarbowy prowadzi wobec podatnika postępowanie podatkowe. Sprawdza, czy podatnik prawidłowo odliczał od dochodu wykorzystane darowizny. Podatnik chciałby skorygować jedno z zeznań, w którym darowiznę wykazał. W urzędzie jednak uzyskał informacje, że nie może tego zrobić. Czy prawo do korekty może zostać zawieszone?

Czy sama poprawka zeznania wystarczy

Podatnik pomylił się, wpisując w PIT wysokość dochodów. Zamiast 578 tys. zł wpisał 587 tys. zł. Czy wystarczy, jak złoży poprawiony PIT?

Czy jest termin na złożenie korekty

Podatnik chciałby skorygować zeznania podatkowe z ostatnich trzech lat. Czy przepisy przewidują jakiś termin na dokonanie poprawek w rocznych PIT?

Czy fiskus może odrzucić korektę zeznania

Podatnik złożył korektę PIT, bo zapomniał uwzględnić w niej przysługującej mu ulgi internetowej. Urzędnik skarbowy nie przyjął jednak tej korekty. Czy ma do tego prawo?

Czy poprawia się tylko błędy rachunkowe

Podatniczka zapomniała podpisać PIT za 2009 rok. Czy w korekcie PIT można poprawić tylko błędy rachunkowe?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy korygować zeznanie PIT.