W sobotę urzędy skarbowe w całej Polsce będą otwarte w godz. od 9 do 13. Podatnicy mogą w tym dniu złożyć PIT za 2009 rok. A przy okazji poznać pracę urzędu.
Akcja dni otwartych w urzędach skarbowych organizowana jest już po raz czwarty. Administracja podatkowa chce w ten sposób ułatwić składanie zeznań podatkowych. Urzędnicy zaoferują swoją pomoc w rozwiązywaniu problemów z tym związanych. Będzie można sprawdzić, w jaki sposób prawidłowo rozliczyć się z urzędem skarbowym, złożyć swoje zeznanie.
Mając na uwadze doświadczenia z poprzednich lat, również w tym roku urzędnicy przygotują dodatkowe punkty informacyjne i bezpośredniej obsługi podatnika, uruchomione będą konsultacje telefoniczne, a także stanowiska wprowadzania zeznań. Chodzi o to, aby bezpośrednio po złożeniu, w obecności podatnika, zeznanie można było wprowadzić do systemu informatycznego. Wiele urzędów przygotowało również broszury informacyjne, prezentacje multimedialne i szkolenia dla podatników. W innych organizowane są atrakcje i konkursy dla dzieci, po to by ich rodzice mogli w spokoju zająć się swoim rozliczeniem.