Podatnik, który w ubiegłym roku ponosił wydatki na internet, może je odliczyć od dochodu w zeznaniu podatkowym składanym do 30 kwietnia 2010 r. Konieczne jest tylko posiadanie faktur VAT za interent i dowodów zapłaty.

Czy miejsce zamieszkania wpływa na rozliczenie

Podatnik mieszka w Warszawie. Jest zameldowany w Łodzi. W jednym i drugim miejscu ponosi wydatki na internet. Czy przy odliczaniu tych wydatków od dochodu w rocznym PIT można będzie odliczyć tylko kwoty wydawane w miejscu zamieszkania?

Czy można pomniejszyć dochód o każdą kwotę

Małżonkowie w 2009 roku płacili za internet po 120 zł miesięcznie. Czy w ramach ulgi internetowej można od dochodu odliczyć każdą kwotę wydaną na sieć?

Czy wszyscy z rodziny skorzystają z ulgi

Małżeństwo z dwójką dzieci mieszka w jednym domu. Wszyscy ponoszą wydatki na internet. Również faktury operator sieci wystawia na każde z nich. Czy wszyscy z rodziny mogą skorzystać z ulgi internetowej?

Czy ulgę rozlicza się tylko w rocznym PIT

W 2010 roku podatnik założył w mieszkaniu internet. Planuje odliczyć poniesione wydatki od dochodu w przyszłorocznym rozliczeniu podatkowym. Czy ulgę wykazuje się tylko w rocznym PIT?

Czy wystarczy posiadanie faktury VAT

Podatniczka posiada faktury VAT za internet. Czy do skorzystania z ulgi w PIT te dokumenty wystarczą?

Czy ulgę wykazuje się w PIT/O

Podatniczka musi wypełnić PIT-37 za 2009 rok, bo uzyskiwała dochody z pracy. Chce skorzystać z ulgi internetowej. Czy do zeznania będzie musiała dołączyć załącznik PIT/O?

Czy brak dochodu uniemożliwi odliczenie

Podatnik w 2009 roku nie osiągał dochodów, ale opłacał internet z posiadanych oszczędności. Czy przy korzystaniu z ulgi internetowej ważne jest osiągnięcie dochodu?

Czy zgubienie faktury pozbawi odliczenia

Podatnik zgubił dwie faktury za internet za 2009 rok. Czy brak tych dokumentów pozbawi go możliwości skorzystania z ulgi internetowej?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: O czym musimy pamiętać, rozliczając ulgę internetową.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.