Czy koszty przerobienia auta można ująć w PIT

Podatnik dostosował samochód do potrzeb swojej niepełnosprawności. Wydał na te przeróbki 1,5 tys. zł. Czy wydatek ten można odliczyć od dochodu?

Czy urząd sprawdzi niepełnosprawność

Podatniczka jest osobą niepełnosprawną, ale bez orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Zamierza w rocznym PIT skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej. Czy urząd skarbowy może sprawdzić, czy posiada orzeczenie o niepełnosprawności?

Czy zakup sprzętu do rehabilitacji jest odliczany

Podatnik planuje kupić przyrządy do ćwiczeń, aby poprawić swój stan fizyczny. Przyrządy te mają być pomocne w jego rehabilitacji. Czy wydatki na sprzęt można odliczyć od dochodu?

Czy można odliczyć wydatki na odkurzacz

Podatniczka jest osobą niepełnosprawną. Aby ułatwić sobie wykonywanie czynności życiowych kupiła odkurzacz piorący za 4,5 tys. zł. Czy może ten wydatek odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej?

Czy wydatki na remont pomniejszą dochód

W 2009 roku niepełnosprawna podatniczka wyremontowała mieszkanie. Część remontu dotyczyła odnowienia mieszkania, część była dokonana w celu ułatwienia poruszania się na wózku inwalidzkim. Czy wydatki na remont można odliczyć od dochodu?

Czy wydatki limitowane trzeba dokumentować

Wydatki na cele rehabilitacyjne, które odlicza się od dochodu, trzeba udokumentować. Czy ta zasada ma zawsze zastosowanie?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy stracimy ulgę rehabilitacyjną. W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.